POLECAMY

Jak przynieść ulgę zmęczonym nogom?

Sprawdzone domowe sposoby wystarczą, by zmęczone i spuchnięte stopy znów stały się świeże. Relaksujące kwiatowo-owocowe kąpiele, kojące okłady z gorczycy i masaże nie tylko przyniosą ulgę, ale również sprawią, że nogi będą pełne energii i wolniej będą ulegać zmęczeniu.
Jak przynieść ulgę zmęczonym nogom?

Jaki sposób wybrać?

Na zmęczone nogi warto jest zastosować wypróbowany domowy sposób.

Gorące kompresy

W tym celu należy do 3 litrów zimnej wody wsypać 2 czubate łyżki zmielonej na mąkę gorczycy i wymieszać. Po około 10 minutach podgrzać wodę do ok. 50˚C. W płynie namoczyć dwie bawełniane ściereczki, odcisnąć i owinąć nimi łydki. Zaleca się potem położyć na około 20 minut z lekko uniesionymi nogami. Po upływie tego czasu – opłukać nogi ciepłą wodą i osuszyć.

Relaksujące kąpiele

Na zmęczone stopy z kolei dobrze zrobią chłodne (lub zimą ciepłe) kąpiele.

Zobacz też: Jak przygotować kąpiel miodową i mleczną?

Jak zrobić kąpiel z octem?

Kąpiel z octem jabłkowym. W tym celu należy w misce z chłodną (lub ciepłą) wodą wymieszaną z octem (w proporcji: 1 łyżka octu na pół litra wody) zanurzyć stopy na około 10 minut. Po zabiegu – stopy osuszyć i wetrzeć krem.

Zobacz też: Czy ocet jabłkowy pomaga w odchudzaniu?

Kwiat nagietka – nie tylko dla ozdoby

Kąpiel z kwiatem nagietka. Przygotować pół litra wrzącej wody i wrzucić do niej 5 łyżek kwiatów nagietka. Zaparzać pod przykryciem przez około 15 minut, przecedzić. Wlać do miednicy z chłodną (lub ciepłą) wodą. Zanurzyć stopy na ok. 10 minut. Potem stopy wytrzeć i wetrzeć krem.

Kąpiel z róży i cytryny

Kąpiel z kwiatami dzikiej róży. Garść płatków wsypać do miski i zalać dwiema szklankami wrzącej wody. Po pięciu minutach dolać litr letniej wody. Moczyć stopy przez 10 min., jednocześnie je masując. Kąpiel przynosi ulgę zmęczonym i opuchniętym stopom.

Odświeży stopy i sprawi, że będą się mniej pociły kąpiel cytrynowa.

Do miski wlać dość ciepłą wodę, wrzucić trzy plastry cytryny. Moczyć około 15 minut. Wysuszyć, wetrzeć krem do stóp.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/3 lata temu
Będąc w grocie solnej Solana kupiłam sobie sól do moczenia stóp opuchniętych. Jest to naprawdę bardzo dobrej jakości produkt , zawiera magnezowo-potasową sól i odpowiednio dobrane zioła , które wspaniale radzą sobie z problemem opuchniętych stóp . W grotach Solana mają wiele różnych i wysokiej jakości produktów solnych , także na inne problemy ze stopami i nie tylko ( np. sól do stóp zmęczonych, potliwych, itp.) . Warto się tam wybrać lub odwiedzić internetowy solnysklep.pl . Ta sól nie jest droga , na długo wystarcza i naprawdę super działa .
/4 lata temu
suplement z diosminą to bardzo dobry wybór. związek ten (diosmina) działa ochronnie na nasz układ krwionośny, co w prostszych słowach oznacza że zwalcza to obrzęk nóg, a właściwie chroni je przed obrzękaniem. te tabletki wspomniane przez Kasie, liotomax diosmina to dobry wybór, tak myślę, jak ktoś ma problemy z nogami to może śmiało wypróbować ten lek
/4 lata temu
ja stosuję suplement liotomax diosmina. póki co wystarcza mi to. jak się pogorszy to może sięgnę po jakiś żel czy coś, słyszałam też o rajstopach uciskowych, ale jak na razie zostaje tylko przy tych tabletkach bo się sprawdzają i nie potrzebuję nic więcej
POKAŻ KOMENTARZE (2)