POLECAMY

Jak przygotować się do depilacji woskiem?

Depilacja woskiem jest jedną z najszybszych i najskuteczniejszych metod usuwania włosów. Gwarantuje szybki i długotrwały efekt, a także niesie ze sobą małe ryzyko powikłań. Podpowiadamy, jak właściwie przygotować się do depilacji woskiem.

Jak się przygotować do depilacji woskiem?

Przed zabiegiem warto pamiętać o kilku wskazówkach. - Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednią długość włosów. Dla uzyskania zadowalających efektów depilacji woskiem włosy powinny mieć długość pomiędzy 0,5 cm-1cm. W przypadku, gdy włosy będą zbyt krótkie niemożliwe będzie ich dokładne usunięcie, natomiast jeśli będą zbyt długie, to w trakcie zabiegu możemy odczuwać nieprzyjemne szarpanie – mówi Iza Makosz z Time for Wax.

fot. Fotolia

Dwa dni przed zabiegiem należy zrezygnować z korzystania z solarium i sauny. Warto również pamiętać o regularnym nawilżaniu, ponieważ w przypadku mocnych przesuszeń skóry może wystąpić ryzyko przerwania jej ciągłości (ściągniecie  naskórka). Dzień przed depilacją warto także zrobić dokładny peeling ciała. Złuszczenie naskórka wzmocni i przedłuży efekt gładkości skóry. Tuż przed samym zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania na depilowaną partię ciała tłustych kremów, balsamów i olejków.

Kiedy najlepiej wykonywać depilację?

Depilacja woskiem jest bezinwazyjnym zabiegiem.

- Planując wizytę w studio, warto wybrać taki dzień, w którym czujemy się swobodnie i komfortowo. Depilacja woskiem jest możliwa nawet w trakcie miesiączki – nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu. Wszystko zależy tylko od naszego samopoczucia. Warto jednak pamiętać, że podczas miesiączki i tuż przed nią zwiększa się wrażliwość na odczuwanie bólu. Szczególnie wrażliwe panie powinny unikać depilacji w tym czasie. Przy niskiej odporności na ból najlepiej zdecydować się na depilację w okolicach połowy cyklu menstruacyjnego. Wówczas nasza skóra jest w najlepszej kondycji, a odczuwanie dyskomfortu najmniejsze  – mówi Izabela Makosz.

Przeczytaj także: Jak dbać o skórę po depilacji?

Kiedy powtórzyć depilację woskiem?

Po zabiegu efekt gładkiej skóry utrzymuje się do  3-4 tygodni, w zależności od tego, jak szybko rosną włosy u danej osoby. Regularna depilacja woskiem sprawia, że włoski odrastają wyraźnie osłabione i jest ich coraz mniej. Dzięki temu każde kolejne woskowanie przebiega szybko, gładko i bezboleśnie.

Czasami po woskowaniu mogą wystąpić podrażnienia i zaczerwienienia. Pożądany efekt zdrowo wyglądającej, miękkiej i miłej w dotyku pojawia się po dwóch, trzech dniach.

Przeciwwskazania do depilacji woskiem

Przeciwwskazaniem do depilacji woskiem są zmiany skórne. Z depilacji rezygnujemy także świeżo po opalaniu, a także w upalne dni, ponieważ  mogą powstać odparzenia, naskórek może schodzić, a pot wywoływać podrażnienie.

Polecamy: Metody depilacji w domu i w gabinecie - które wybrać?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
ja uzywam zawsze depilatora.. u kosmetyczki jak bylam to nie wyrwala mi wszystkich wlosow i musialam w domu ponownie uzyc depilator