POLECAMY

Jak przygotować peeling dla dłoni?

Aby zadbać o swoje dłonie, warto przygotować dla nich specjalny peeling z wykorzystaniem miodu, oliwy i żółtka jajka. Dobrym pomysłem jest też wykonanie zabiegu parafinowego, jednak ten zajmuje nieco więcej czasu.
Jak przygotować peeling dla dłoni?

Pocą Ci się dłonie?

Potliwości rąk zapobiega kąpiel szałwiowa. Trzy torebki szałwiowej herbatki zalać litrem wrzątku. Po lekkim ostudzeniu – moczyć dłonie przez 20 minut. Kąpiel powtarzać w miarę potrzeby.

Masz na rękach ranki od oparzeń?

Drobne oparzenia leczy kąpiel ślazowa. Dwie łyżki kwiatów ślazu zalać 2 litrami zimnej wody i pozostawić pod przykryciem na 12 godzin. Odcedzić. Moczyć dłonie przez około 20 minut.

Peeling w zaciszu własnej… kuchni

Domowym sposobem można sporządzić także następujący peeling na dłonie. Jedno żółtko należy utrzeć z jedną łyżeczką miodu i jedną łyżeczką oliwy z oliwek. Na końcu dodać jedną łyżeczkę cukru i 2 krople olejku cytrynowego. Całość dobrze wymieszać i nałożyć na dłonie na około 5 minut. Spłukać ciepłą wodą.

Zobacz też: Zmień skórę - zrób sobie peeling!

Zabieg parafinowy

Jeżeli pani ma więcej czasu, powinna zrobić zabieg parafinowy. W tym celu trzeba kupić w aptece stałą parafinę. W domu, przed zabiegiem, trzeba zrobić peeling skóry dłoni i wklepać w nie krem odżywczy. Potem należy parafinę stopić w naczyniu zanurzonym w garnku z gorącą wodą. Kiedy parafina rozpuści się, odczekać, aż wy¬stygnie. Potem trzykrotnie zanurza się dłonie, trzymając oddzielnie wszystkie palce. Na powierzchni rąk utworzy się ciepła warstwa. Dłonie należy następnie włożyć w foliowe worki i przykryć ciepłym ręcznikiem. Odczekać około 15 minut. Zdjąć parafinową skorupkę i ponownie wetrzeć krem.

Zobacz też: Spa dla suchych i szorstkich dłoni

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
Dobre. :)