Do peelingu dla dłoni przyda się miód/fot. Fotolia

Jak przygotować peeling dla dłoni?

Aby zadbać o swoje dłonie, warto przygotować dla nich specjalny peeling z wykorzystaniem miodu, oliwy i żółtka jajka. Dobrym pomysłem jest też wykonanie zabiegu parafinowego, jednak ten zajmuje nieco więcej czasu.
/ 05.05.2011 13:46
Do peelingu dla dłoni przyda się miód/fot. Fotolia

Pocą Ci się dłonie?

Potliwości rąk zapobiega kąpiel szałwiowa. Trzy torebki szałwiowej herbatki zalać litrem wrzątku. Po lekkim ostudzeniu – moczyć dłonie przez 20 minut. Kąpiel powtarzać w miarę potrzeby.

Masz na rękach ranki od oparzeń?

Drobne oparzenia leczy kąpiel ślazowa. Dwie łyżki kwiatów ślazu zalać 2 litrami zimnej wody i pozostawić pod przykryciem na 12 godzin. Odcedzić. Moczyć dłonie przez około 20 minut.

Peeling w zaciszu własnej… kuchni

Domowym sposobem można sporządzić także następujący peeling na dłonie. Jedno żółtko należy utrzeć z jedną łyżeczką miodu i jedną łyżeczką oliwy z oliwek. Na końcu dodać jedną łyżeczkę cukru i 2 krople olejku cytrynowego. Całość dobrze wymieszać i nałożyć na dłonie na około 5 minut. Spłukać ciepłą wodą.

Zobacz też: Zmień skórę - zrób sobie peeling!

Zabieg parafinowy

Jeżeli pani ma więcej czasu, powinna zrobić zabieg parafinowy. W tym celu trzeba kupić w aptece stałą parafinę. W domu, przed zabiegiem, trzeba zrobić peeling skóry dłoni i wklepać w nie krem odżywczy. Potem należy parafinę stopić w naczyniu zanurzonym w garnku z gorącą wodą. Kiedy parafina rozpuści się, odczekać, aż wy¬stygnie. Potem trzykrotnie zanurza się dłonie, trzymając oddzielnie wszystkie palce. Na powierzchni rąk utworzy się ciepła warstwa. Dłonie należy następnie włożyć w foliowe worki i przykryć ciepłym ręcznikiem. Odczekać około 15 minut. Zdjąć parafinową skorupkę i ponownie wetrzeć krem.

Zobacz też: Spa dla suchych i szorstkich dłoni

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/19.10.2013 16:32
Dobre. :)