POLECAMY

Jak przygotować maseczkę do rąk?

Zadbane dłonie to wizytówka każdego człowieka, ale jak je pielęgnować, gdy na co dzień mamy do czynienia z takimi zagrożeniami, jak niekorzystne czynniki atmosferyczne, drażniące środki chemiczne czy chociażby warzywa, które barwią dłonie podczas obierania? Na pomoc przychodzą własnoręcznie zrobione maseczki do rąk.
Jak przygotować maseczkę do rąk? fot. Materiały prasowe Ollie Nails

Jak dbać o dłonie?

O dłonie należy dbać tak samo jak o twarz czy włosy. Zadbane ręce niewątpliwie zdobią kobietę. Jak o nie dbać?

Smarować je kremem po każdym umyciu. W ten sposób dostarcza się im substancji odżywiających i nawilżających oraz chroniących przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych oraz środków chemicznych.

Wszelkie prace domowe należy wykonywać w rękawiczkach ochronnych. Zapobiegnie to wysuszeniu i podrażnieniom skóry.

Po obieraniu warzyw o mocnym barwniku na skórze mogą pozostać nieestetyczne przebarwienia. W takim przypadku należy natychmiast opłukać dłonie zim¬ną wodą i przetrzeć sokiem z cytryny lub wymoczyć w wywarze rumianku lub szałwii.

Zobacz też: Niezawodne sposoby na zadbaną skórę dłoni 

Maseczka do rąk?

Skóra rąk wymaga nieustannej pielęgnacji, a po ciężkim dniu pracy także regeneracji. Doskonale dodaje się do tego maseczka regenerująco-pielęgnująca.

W tym celu należy zmieszać 2 łyżki lanoliny z 5 łyżkami płynnej parafiny oraz 2 łyżeczkami kakaowego masła. Wszystkie składniki należy podgrzać w wodnej kąpieli aż do połączenia się ich w jedną całość. Kiedy całość osty¬gnie, posmarować kosmetykiem dłonie, przykryć gazą i odczekać ok. 20 minut. Potem dłonie spłukać letnią wodą.

Zabieg stosować kilka razy w tygodniu. Na suche i zniszczone dłonie dobrze podziała bal¬sam pomarańczowy. Sok z jednej pomarańczy wymieszać z taką samą ilością olejku migdałowego. Miksturę wlać do ciemnej buteleczki. Dłonie smarować codziennie.

Piękne dłonie mogą też być efektem stosowania maseczki jogurtowej. W tym celu należy wymieszać mały kubeczek naturalnego jogurtu z sokiem z jednej cytry¬ny. Preparat włożyć na kilka godzin do lodówki. Potem wmasować go w ręce, nadmiar spłukując ciepłą wodą. Zabieg stosować 2-3 razy w tygodniu. Na co dzień warto myć dłonie mydłem w płynie z dodatkiem jogurtowych protein.

Zobacz też: Pielęgnacja dłoni zimą

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)