POLECAMY

Jak prawidłowo oczyszczać skórę

Właściwe oczyszczanie skóry polega na dokładnym zmywaniu nagromadzonych w ciągu dnia zanieczyszczeń, bez naruszenia przy tym równowagi wodno-lipidowej naskórka.
Kostka Dove jest doskonale dopasowana do potrzeb skóry i bardzo dobrze usuwa codzienne zanieczyszczenia. Jej kompozycja myjąca oparta jest na delikatnych składnikach powierzchniowo czynnych, które doskonale oczyszczają, nie powodując podrażnień i nie zaburzając funkcji barierowych naskórka.

Nasza skóra codziennie narażona jest na działanie wielu czynników mogących zaburzyć jej równowagę, np. nieprawidłowa pielęgnacja, silnie odtłuszczające produkty myjące oraz różne niesprzyjające skórze warunki klimatyczne: niska wilgotność powietrza, mróz, klimatyzacja, silny wiatr, twarda woda. Jednocześnie w ciągu całego dnia na naszej skórze gromadzi się szereg zanieczyszczeń, m.in. wydzielina gruczołów łojowych, czyli sebum, zanieczyszczenia z powietrza czy pozostałości makijażu.

Skóra każdej z nas, bez względu na to czy jest sucha i wrażliwa, normalna czy przetłuszczająca się wymaga odpowiedniego oczyszczenia, które zmyje z niej nagromadzone w ciągu dnia zanieczyszczenia, nie naruszając jej równowagi. Stosowanie nieodpowiednich środków myjących jest jedną z najczęstszych przyczyn zakłóceń w funkcjonowaniu zewnętrznych warstw naskórka, które spełniają funkcję bariery przed nadmierną ucieczką wody i wnikaniem substancji podrażniających. Wielu bodźców drażniących nie jesteśmy w stanie uniknąć, ale świadomy dobór środków pielęgnacyjnych może złagodzić lub całkowicie zniwelować ich negatywne działanie i przywrócić skórze naturalną odporność.

Kostka Dove jest pod tym względem doskonale dopasowana do potrzeb skóry. Nie zawiera mydła, bardzo dobrze usuwa codzienne zanieczyszczenia, a jednocześnie dba o naszą skórę dzięki neutralnemu pH i 1/4 kremu nawilżającego. Neutralne pH w przeciwieństwie do alkalicznego pH zwykłych mydeł nie zaburza równowagi naskórka. Dzięki temu zapewniona jest prawidłowa pielęgnacja skóry - kostka Dove doskonale oczyszcza naskórek, nie zaburzając przy tym jego funkcji barierowych. Ponadto 1/4 kremu nawilżającego dzięki starannie dobranej fazie tłuszczowej i wiążącej wodę pozwala na zapewnienie odpowiedniego nawilżenia, gładkości i elastyczności skóry. Kostka Dove już w czasie mycia pielęgnuje i dostarcza składniki nawilżające i lipidowe na powierzchnię skóry, jest wzbogacona o substancje zbliżone budową do tych naturalnie obecnych w skórze, w 1/4 zawiera krem nawilżający, a co najważniejsze jej kompozycja myjąca składa się z bardzo łagodnych substancji, które bardzo dobrze usuwają zanieczyszczenia, nie naruszając równowagi naskórka. Kostka Dove jest odpowiednia do wszystkich typów skóry i dla kobiet w każdym wieku. Technologia myjąca kostki Dove jest opatentowana.


Dr Monika Serafin – ekspert naukowy marki Dove.
Od 2004 roku pracuje w gabinecie dermatologii estetycznej. Tytuł lekarza otrzymała w 1995 roku na Akademii Medycznej w Warszawie. Dr Serafin jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. W swoim dorobku ma wiele publikacji naukowych.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/10 lat temu
Popieram :) Używam kostki Dove już od długiego czasu i nawet jak mam jakieś skoki w bok do jakieś nowości, żelu czy pianki, zawsze wracam do dove. Super nawilża, po umyciu zawsze mam takie fajne uczucie orzeźwienia :)