POLECAMY

Jak pozbyć się zaskórników?

Zaskórniki są problemem coraz większej liczby osób, czego przyczyny można upatrywać w zwiększającej się ilości zanieczyszczeń w powietrzu. Problem ten dotyka już nie tylko osoby, które mają cerę tłustą, ale coraz częściej skarżą się na zaskórniki również osoby, których cera jest sucha lub normalna. Jak można zapobiec ich powstawaniu, by każdego dnia móc cieszyć się zdrową i piękną skórą?
Jak pozbyć się zaskórników?

Zaskórniki najczęściej powstają w tzw. strefie T, czyli na czole, nosie i podbródku, zwłaszcza u osób o cerze tłustej lub mieszanej. Są to czopy wypełnione substancją ropno-łojową. Zdarza się jednak również, że zaskórniki pojawiają się u osób z cerą suchą lub naczynkową. Wówczas zwykle przyjmują postać tzw. zaskórników suchych, tkwiących głęboko pod skórą.

Niestety, jak mówi kosmetyczka ze studia kosmetycznego „Kleopatra”, zaskórniki nie powstają w wyniku złej diety, więc to, co jemy nie ma wpływu na to, czy będziemy mieć problem z zaskórnikami czy też nie. Główną przyczyną powstawania wągrów były i będą zanieczyszczenia, które zbierają się na skórze i powodują powstawanie ropnych czopów.

Domowe sposoby

Przed przystąpieniem do oczyszczania skóry z zaskórników, należy wpierw odpowiednio przygotować swoją twarz do tego zabiegu. Bez właściwego „spulchnienia” skóry, usunięcie zaskórników będzie niezwykle trudne i bolesne. Zaleca się więc uprzednio odpowiednio ocieplić skórę, np. stosując następujące zabiegi:

1. Parówka:

  • należy stosować najwyżej raz w tygodniu;
  • nie powinno się stosować, jeżeli ma się cerę naczynkową;
  • przygotowanie: w dużym garnku należy zagotować wodę; pod koniec gotowania należy dorzucić garstkę rumianku, szałwii lub kwiatu lipy;
  • przebieg: garnek należy zdjąć z gazu i ustawić w bezpiecznym miejscy, najlepiej na stole; następnie trzeba pochylić twarz nad miksturą, tak by znajdowała się ona przynajmniej 15 cm nad warem; głowę należy nakryć ręcznikiem tak, by zakrywał on również garnek; w tej pozycji powinno się wytrzymać około 5 minut, jeżeli ma się cerę normalną, albo około 10 minut przy cerze tłustej i mieszanej;

2. Kompres:

  • nie zaleca się osobom, które mają cerę naczynkową;
  • przygotowanie: do szklanki z zagotowaną wodą należy dodać 2 łyżki siemienia lnianego;
  • przebieg: papkę, utworzoną ze zmieszania siemienia lnianego z wodą, należy nałożyć na twarz na około 20 minut.

Właściwie przygotowana skóra, łatwo podda się zabiegowi usuwania wągrów. Należy pamiętać o dokładnym umyciu rąk. Zaskórniki usuwa się najlepiej naciskając opuszkami palców miejsce wokół nich. Nie powinno się tego robić przy użyciu paznokci, gdyż grozi to uszkodzeniem naskórka i powstaniem trudno gojącej się ranki na skórze, którą będzie trudno ukryć.

Więcej na temat zaskórników przeczytasz na stronie kobieta.wieszjak.polki.pl


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
nie chce to pomagac sa jakies inne sposoby?