POLECAMY

Marzysz o idealnie gładkiej linii bikini? Ten zabieg załatwi sprawę (prawie) definitywnie!

Dasz się namówić?
/ 6 miesięcy temu
Marzysz o idealnie gładkiej linii bikini? Ten zabieg załatwi sprawę (prawie) definitywnie! fot. Adobe Stock

Depilacja laserowa bikini zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Wymaga trochę poświęceń, czasu i pieniędzy, ale efekty są tego warte. Dają przede wszystkim komfort, bo już nie musisz nieustannie walczyć z odrastającymi włoskami, a do tego ułatwiają utrzymanie higieny miejsc intymnych i możesz się czuć swobodnie, jak modelki prezentujące bikini na wybiegach.

Na czym polega depilacja laserowa bikini?

Ogólnie na usunięciu włosów z okolic bikini, ale obszar, który ma być poddany zabiegowi wyznaczysz sama. Musisz zdecydować, czy chcesz się pozbyć owłosienia tylko na linii bikini (tzw. depilacja francuska – usuwa się włoski do linii bielizny, a pozostałe formuje w mały trójkąt lub prostokąt), czy poddać się głębokiej depilacji, czyli usunąć włoski także z miejsc intymnych (w stylu brazylijskim – pozostawia się wąski paseczek włosków na środku wzgórka łonowego lub hollywoodzkim – zero włosków).

Kiedy uzyskasz oczekiwany efekt?

Musisz przejść serię 4-6 zabiegów, powtarzanych w odstępach czasu ustalonych podczas konsultacji wstępnej. Liczba zabiegów i czas jaki musi je rozdzielać to sprawa indywidualna. Przed ustaleniem zabiegów kosmetolog przeprowadza  szczegółowy wywiad, aby upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia depilacji laserowej. Ocenia kondycję skóry i rodzaj oraz barwę włosów (im ciemniejsze włoski, tym lepszy efekt zabiegu) – na tej podstawie dobiera parametry wiązki laserowej.

Skuteczne usuwanie owłosienia ma miejsce kiedy włos znajduje się w tzw. fazie anagenowej, czyli w momencie jego naturalnego wzrostu. Kolejne fazy, czyli katagen i telogen to czas nieaktywny dla włosa, dlatego laser nie będzie wtedy skuteczny. Z uwagi na to, że nasze włosy znajdują się w określonym momencie w różnej fazie wzrostu, zabieg musimy powtarzać co 4-6 tygodni, aby nieodwracalnie uszkodzić te mieszki, które są w okresie anagenu.  - tłumaczy dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej bikini?

Każdy zabieg jest poprzedzony próbą laserową. Na jednym punkcie sprawdza się jak reaguje włos i skóra na światło lasera. Jeśli wszystko jest dobrze można przystąpić do depilacji.

Podczas depilacji, miejsce po miejscu, zostają usunięte włoski z pachwin do granic bikini lub, jeśli wybierzesz depilacją pogłębioną, z pachwin, wzgórka łonowego, warg sromowych i pośladków (i miejsca pomiędzy nimi).

Czy zabieg jest bezbolesny? To sprawa indywidualna. Zależy to od progu bólu – każda z nas ma inny. Odczucia bywają oceniane różnie. Dla jednych to lekkie pieczenie, kłucie. Dla innych ból. Już w trakcie próby laserowej można ustalić, czy konieczne będzie zastosowanie kremu znieczulającego.

Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej bikini?

  • ciąża i karmienie piersią
  • infekcje (wirusowe, bakteryjne, grzybicze)
  • świeża opalenizna (także ta sztuczna powstała po zastosowaniu samoopalacza)
  • bolesna, obfita miesiączka (miesiączka jako taka nie jest przeciwwskazaniem, ale przy zbyt obfitym krwawieniu lepiej zabieg przesunąć o kilka dni)
  • choroby skóry
  • przyjmowanie leków fotouczulających
  • skłonność do powstawania przebarwień i bliznowacenia.

Jak dbać o siebie po zabiegu depilacji laserowej bikini?

Po każdym zabiegu należy stosować te same procedury pielęgnacyjne. Przede wszystkim należy myć się delikatnymi preparatami nie zawierającymi podrażniającego mydła. Najlepsze są żele do higieny intymnej z dodatkami łagodzącymi podrażnienia (np. wyciągiem z lukrecji, rumiankiem, babką lekarską czy z pantenolem).

Trzeba też unikać podrażniania miejsce podanych depilacji obcisłymi ubraniami, darować sobie wyprawy rowerowe i kąpiele w mocno chlorowanym basenie. Stosować kremy i żele kojąco-chłodzące (np. z aloesem).

Te niewielkie utrudnienia warto przetrwać, aby już latem cieszyć się efektem depilacji.

Ile kosztuje depilacja laserowa bikini?

Cena końcowa zależy od liczby zabiegów, a to sprawa indywidualna. Jeden zabiegi kosztuje ok. 200-350 zł. Tę kwotę trzeba pomnożyć przez liczbę sesji. Warto zapolować na okazje – wiele gabinetów oferuje pakiety z rabatami.

Przeczytaj także:

5 kosmetyków, którymi nie powinnaś się z nikim dzielić
Swędzi i piecze? Zadałyśmy ginekologowi 3 najważniejsze pytania o wysypkę w miejscu intymnym

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/4 miesiące temu
Zdecydowałam się na taki zabieg w klinice Vesuna i ani trochę nie żałuję. Nie muszę już tracić czasu na golenie.
/5 miesięcy temu
Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste!
/6 miesięcy temu
Ja właśnie taki pakiet zabiegów jak wspominacie od razu sobie w krakowskiej dermedice kupiłam i starczyło mi na bikini oraz pachy więc bardzo korzystnie na tym wyszłam zarówno jeżeli chodzi o efekt jak i całościowy wydatek - fajnie, że to się stało już takie przystępne
POKAŻ KOMENTARZE (3)