Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Cienie pod oczami ("podkrążone oczy") są wynikiem braku poduszeczki tłuszczowej między skórą a kością oczodołu. Kolor siny spowodowany jest prześwitem naczyń usytuowanych na kości. Szybką metodą na ich pozbycie się jest wstrzyknięcie w takie miejsce tłuszczu własnego pacjenta pobieranego najczęściej z wewnętrznej części kolana.
/ 28.11.2012 12:01
Wraz z wiekiem skóra traci swoją jędrność i elastyczność, a tym samym młodzieńczy wygląd, jednak medycyna estetyczna wychodzi na przeciw upływowi czasu, oferując różnorodne zabiegi spłycające zmarszczki i modelujące owal twarzy. fot. Fotolia

Dlaczego niektórzy ludzie mają cienie pod oczami?

"Aby zlikwidować cienie pod oczami, trzeba wypełnić czymś przestrzeń pod skórą. 8 lat temu amerykańscy naukowcy doszli do wniosku, że najlepszym materiałem do wypełnienia jest własny tłuszcz pacjenta, ponieważ taki zabieg nie powoduje żadnych skutków ubocznych i daje efekt na 5 lat. Jest to szybka metoda odmładzająca" – mówi dr Monika Grzesiak, chirurg plastyczny.

Cienie pod oczami, opisywane najczęściej jako "podkrążone oczy", są cechą genetycznie uwarunkowaną. Są one wynikiem braku poduszeczki tłuszczowej między skórą a kością oczodołu. Kolor siny spowodowany jest prześwitem naczyń usytuowanych na kości.

Tłuszcz wstrzykiwany w twarz

Już w młodym wieku u osób uprawiających intensywnie sport, np. biegaczy, pojawia się tzw. runner face – tracą oni tkankę tłuszczową na całym ciele, ale również spalają ją na twarzy. Wówczas można zastosować technikę wypełnienia tłuszczem własnym pacjenta, która sprawi, że jego policzki wyraźnie się zaokrąglą, a siny kolor zniknie. W późniejszym wieku wykonuje się plastykę powieki dolnej i dodatkowo wstrzykuje się tłuszcz.

Problemowi cieni pod oczami możemy zaradzić nawet u pacjentów w zaawansowanym wieku, kiedy w wyniku starzenia zanika tłuszcz na twarzy. Wtedy podnosi się skórę twarzy i szyi za pomocą liftingu i również wstrzykuje się tłuszcz, aby nadać młody wygląd oczom i policzkom.

Zobacz też: Jak usunąć worki i cienie pod oczami?

Na czym polega zabieg?

Zabieg jest prosty, trwa około 45 minut i wykonywany jest w znieczuleniu dożylnym (pacjent śpi w trakcie zabiegu).

Po 2 godzinach po wykonaniu zabiegu pacjent może iść do domu. Przez 3 dni na twarzy musi nosić specjalne brązowe plastry.

Po zabiegu nie ma blizn na twarzy, gdyż technika ta polega na wstrzyknięciu tłuszczu cienkimi kaniulami (rurkami).

Szwy pozostają przez 7 dni na pępku lub po wewnętrznej stronie kolana, skąd często pobiera się tłuszcz.

Ta procedura jest szybkim i efektywnym zabiegiem odmładzającym. Pacjenci chętnie wracają po 5 latach na następne wstrzyknięcie tłuszczu i utrzymują w ten sposób ciągle młody wygląd twarzy.

Zobacz też: Krągłe i jędrne, czyli pośladki pod nóż

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (13)
/13.04.2014 23:35
Jeśli cienie nie są genetycznie uwarunkowane, a są wynikiem zarwanej nocy to polecam płatki pod oczy Prestige Active Lifting lub ich mocniejszą odmianę z drobinkami złota - działają rewelacyjnie, na cienie nabyte po imprezie lub nieprzespanej nocy. A oprócz tego niwelują drobniutkie zmarszczki.
/31.03.2014 14:03
nie ma za co znalazłam jeszcze filmik na yt o tej metodzie , zerknij sobie https://www.youtube.com/watch?v=1TU2eKH_E2U Sporo tam dr Grzesiak tłumaczy jak wstrzykuje tłuszcz i jak go pobiera
/28.03.2014 11:08
Wiktoria, dzięki dobra kobieto ja faktycznie jakas mało rozgarnięta jestem że zamiast poszukać sama to sie dopytuje,dopiero mi oczy otworzyłaś masz racje, znalazłam teraz o niej kilka ciekawych artykułów i robi wrażenie. Ma babka doświadczenie w tych rzeczach i oglądałam zdjęcia na jej stronie z rożnych zabiegów i się zdecydowałam. Na szczęście jest z Warszawy, dzisiaj zamierzam się zapisać na wizytę i pogadać o tym tłuszczu pod oczka bo jeśli ma mi to pomóc na kilka lat choćby to jestem w stanie to zrobić praktycznie zaraz
POKAŻ KOMENTARZE (10)