POLECAMY

Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Najpierw spędzamy lata na walce z nim wszystkimi możliwymi metodami, a potem, gdy już odejdzie… trzeba walczyć ze skutkami.
Najpierw spędzamy lata na walce z nim wszystkimi możliwymi metodami, a potem, gdy już odejdzie… trzeba walczyć ze skutkami.

Na szczęście na usuwanie blizn potrądzikowych kosmetyka ma wiele dość skutecznych sposobów. Krótki przegląd, co w trawie piszczy…

Peeling na bazie kwasów owocowych – od tego warto zacząć. Kremy z zawartością ekstraktów z zielonych jabłek, cytryn, pomarańczy i gorzkich migdałów prowokują silne złuszczanie, które stymuluje odnowę komórkową i wygładza naskórek. Ta, dość agresywna, kuracja polecana jest dla zmian powierzchniowych. Kosmetyki AHA sprzedawane w aptekach nie mają odpowiedniego stężenia, aby pozbyć się blizn – na zabieg lepiej wybrać się kosmetyczki.

Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Laser – leczy blizny usuwając powierzchniowe warstwy naskórka dzięki działaniu fal termicznych. Istnieją trzy możliwości: laser erbium, działający na skórę właściwą i stymulujący wytwarzanie kolagenu, laser frakcyjny, działający jedynie na wybrane partie skóry, oszczędzając zdrową tkankę i laser CO2, najskuteczniejszy w likwidowaniu przykrych zmian, ale wymagający uśpienia do zabiegu.

Dermabrazja – czyli złuszczanie skóry metodą rotujących cylindrów; dobra metoda na głębokie zmiany. Jeśli znajdziemy dobrego specjalistę, dermabrazja bywa faktycznie bardzo skuteczna, ale należy się liczyć z trzema tygodniami przykrych skutków ubocznych.

Usuwanie blizn – dla zmian bardzo głębokich; usuwa się chirurgicznie bazę blizny, a dopiero potem stosuje wspominane wyżej techniki powierzchniowego złuszczania. Czasem, zamiast skalpela lekarz używa kwasu hialuronowego, którym ostrzykuje się miejsca zbliznowacenia.

Są to techniki dość kosztowne i wymagają nieco cierpliwości, bowiem rezultaty widać najprędzej po kilku tygodniach. Wybór metody powinien być dokonany po konsultacji z lekarzem specjalistą, a nie po nachalnej reklamie gabinetu, który akurat specjalizuje się w danym rozwiązaniu. Generalnie jednak, warto być dobrej myśli, bo zmian można się pozbyć całkowicie!

Agata Chabierska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (14)
/4 lata temu
jak chcemy szybko i skutecznie pozbyć się blizn to myślę, że nie ma innej rady jak tylko wizyta w dobrym i sprawdzonym gabinecie jak np klinika Dr Urszula Brumer Medycyna Urody ja byłam u nich na serii zabiegów autologicznych i mogę szczerze powiedzieć, że warto było się tam wybrać
/3 lata temu
Witam , polecam laser frakcyjny, ja miałam dość spore blizny potrądzikowe na twarzy. Zdecydowałam się na zabieg laserem w klinice Amaryllis w Bytomiu. .Nie powiem , zabieg mało przyjemny, a po nim mocno się łuszczyłam. Ale po 3 zabiegach z miesięcznymi odstępami moje blizny bardzo się spłyciły i efekt mi się podoba. Warto:)
/4 lata temu
u mnie zadziałał żel trioxil znalazłam go na acnegone.pl tylko ważne jest aby od razu zacząć działać bo stare blizny bardzo trudno wyleczyć. Mój stan nie był jeszcze taki najgorszy, ale miałam dużo takich nieestetycznych, czerwonych plam. Teraz jest dużo lepiej
POKAŻ KOMENTARZE (11)