POLECAMY

Jak powiększyć usta?

Najpopularniejszą metodą powiększania ust jest obecnie wypełnianie ich kwasem hialuronowym. To jednak nie jedyny sposób na to, by zyskać pełne usta. Które z naturalnych metod powiększania i modelowania ust warto rozważyć?

usta

fot. Fotolia

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwasem hialuronowym można powiększyć zarówno górną, jak i dolną wargę. By usta wyglądały na pełne, ale przy tym naturalne, wystarczy bardzo niewielka ilość kwasu hialuronowego. Oczywiście dzięki tej substancji można znacznie powiększyć usta, ale ten trend na szczęście przestał już być modny.

Kwas hialuronowy stosowany jest również do modelowania ust. Jakie niedoskonałości możemy dzięki niemu zlikwidować?

– Iniekcja kwasu hialuronowego umożliwia skorygowanie różnego typu asymetrii ust. Ponadto zabieg ten stosowany jest do odmłodzenia ust i okolicy wokół nich. W wyniku procesów starzenia objętość czerwieni wargowej zmniejsza się, a kwas hialuronowy umożliwia wypełnienie ust i przywrócenie im młodzieńczej pełności. Dosyć często powiększanie ust łączone jest z wypełnianiem zmarszczek promienistych, czyli tzw. zmarszczek palacza oraz bruzd nosowo-wargowych. Kwas hialuronowy pozwala też na uniesienie opadających kącików ust – wyjaśnia dr Katarzyna Mudel z kliniki medycy estetycznej i laseroterapii Ars Estetica.

Z zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym mogą skorzystać zarówno osoby młode, które chcą wyłącznie powiększyć usta i wymodelować je, jak i osoby starsze, które chcą odmłodzić okolicę wokół ust i przywrócić wargom pełność.

Usta po kwasie hialuronowym – zabieg

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym nie jest skomplikowany. Lekarz najpierw wyznacza punkty, w których podany zostanie kwas oraz ustala odpowiednią ilość substancji. Następnie, za pomocą cienkiej igły lub miękkiej i cienkiej kaniuli, kwas hialuronowy jest wstrzykiwany, a ostatnim elementem zabiegu jest masaż, dzięki któremu substancja zostanie właściwie rozprowadzona w ustach.

Usta, zaraz po podaniu kwasu hialuronowego, mogą wydawać się zbyt mocno powiększone, ponieważ są trochę obrzęknięte. Musimy więc poczekać kilka dni do nawet dwóch tygodni, by zobaczyć ostateczny efekt zabiegu.

Chociaż iniekcja kwasu hialuronowego jest procedurą dosyć prostą do przeprowadzenia, to niezwykle ważny jest wybór doświadczonego lekarza. Wprowadzenie kwasu w odpowiednie miejsce, właściwy dobór ilości substancji i profesjonalnie wykonany masaż rozprowadzający mają ogromny wpływ na to, jak będą prezentować się usta po zabiegu.

Zobacz też: Jak poprawić wygląd ust?

Powiększanie ust poprzez cięcie pod nosem

Niedawno na świecie pojawiła się nowa możliwość naturalnego powiększania ust i zabieg ten jest już wykonywany w Polsce. Mowa o zabiegu chirurgicznym, który delikatnie „wywija” górną wargę i dzięki temu powiększa ją. Jak wygląda ten zabieg?

– Zabieg podniesienia górnej wargi, nazywany też od nazwiska twórcy zabiegiem Hinderera, jest procedurą chirurgiczną, ale dosyć mało inwazyjną. Polega on na wykonaniu nacięć u nasady nosa i usunięciu niewielkiej ilości tkanki. W efekcie skracana jest odległość między nosem a ustami. Dzięki temu powiększa się objętość czerwieni wargowej, ponieważ zostaje ona niejako „wywinięta” – mówi dr n. med. Wojciech Rybak z kliniki medycyny estetycznej.

Jeśli delikatnie podniesiemy skórę pod nosem, to możemy zobaczyć, jak nasza górna warga powiększa się. Podobny efekt osiągniemy właśnie dzięki zabiegowi Hinderera. Pamiętać tylko należy, że powiększa on wyłącznie górną wargę.

Naturalne powiększanie ust własnym tłuszczem

Jeszcze inną metodą jest powiększanie ust poprzez wstrzyknięcie własnego tłuszczu pacjenta. Ta procedura wygląda niemal identycznie, jak iniekcja kwasu hialuronowego, ale wcześniej należy oczywiście pobrać tkankę tłuszczową. Wykorzystując własny tłuszcz możemy również wymodelować usta i wypełnić zmarszczki oraz bruzdy występujące wokół nich.

Zabieg powiększania ust własnym tłuszczem jest rzadziej wybierany niż iniekcja kwasu hialuronowego i dzieje się tak z dwóch głównych powodów. Po pierwsze – powiększenie ust tłuszczem jest zabiegiem przynoszącym bardziej trwały efekt. Kwas hialuronowy ulega stopniowemu wchłanianiu przez organizm, więc usta z czasem wracają do stanu sprzed zabiegu. Natomiast po wypełnieniu ust tkanką tłuszczową może minąć wiele lat zanim nasze usta powrócą do dawnej objętości.

Drugim powodem jest trudność w ocenie wchłaniania się tkanki tłuszczowej. Nawet najlepszy lekarz nie jest w stanie przewidzieć, ile tłuszczu zostanie wchłonięte przez organizm po zabiegu. Wynika to ze specyfiki tej substancji i działania naszego organizmu. U jednych osób przez wiele lat będzie utrzymywał się efekt osiągnięty zaraz po zabiegu, a u innych w ciągu miesiąca czy dwóch objętość ust może zmniejszyć się nawet o 30%.

Który zabieg wybrać?

Wszystkie przedstawione zabiegi umożliwiają naturalne powiększenie ust. Zarówno kwas hialuronowy, jak i tkanka tłuszczowa, to substancje występujące w naszym organizmie i w pełni biokompatybilne. Zabiegi charakteryzują się bardzo niską inwazyjnością i dzięki temu są bezpieczne. Wybór zależy więc przede wszystkim od tego, jak trwały efekt chcemy osiągnąć.

Osobom, dla których problem stanowi brak symetrii ust, ponieważ górna warga jest znacznie mniejsza, można polecić zarówno metodę chirurgiczną Hinderera, jak i wypełnianie kwasem hialuronowym lub własnym tłuszczem. Osoby chcące powiększyć obie wargi i wypełnić zmarszczki mogą wybierać pomiędzy iniekcją kwasu hialuronowego a wypełnianiem tkanką tłuszczową. Najprawdopodobniej lekarz poleci nam tę pierwszą metodę, ponieważ jej nietrwałość to wielka zaleta. Za kilka lat może się bowiem okazać, że chcemy zmniejszyć usta, a to po wstrzyknięciu tkanki tłuszczowej będzie bardzo trudne.

Zobacz też: Kosmetyki do ust

Źródło: materiały prasowe/mn

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/6 miesięcy temu
Moim zdaniem warto zaufać specjalistom w dziedzinie powiększania ust. Ja zdecydowałam sie na taki zabieg w LipSil Szczecin. Cieszę się bardzo z tego powodu.
/rok temu
Nie ma co się czarować i oszukiwać, najlepiej się wybrać do zaufanego miejsca, gdzie wiedzą, jak usta powiększyć. Ja się zdecydowałam na wizytę w Eskulap Estetyka i jestem zachwycona, jakie mam teraz piękne usta. Są zmysłowe, takie kuszące.
/rok temu
Warto skorzystać z tego zabiegu, jak się ma np bardzo małe usta, albo - jak było w moim przypadku - dysproporcję pomiędzy górną i dolną wargą. Teraz po zabiegu moje usta wyglądają proporcjonalnie, twarz wydaje się bardziej symetryczna. Jestem zadowolona. Polecam Klinikę urody na Bolkowskiej 2a.
POKAŻ KOMENTARZE (4)