POLECAMY

Jak powiększyć biust za pomocą własnego tłuszczu?

Lipofiling to innowacyjny zabieg powiększania piersi, który polega na przeszczepieniu do nich własnej tkanki tłuszczowej pacjentki. Dzięki temu zmniejsza się okres rekonwalescencji, a zabieg nie pozostawia blizn. Zobacz, czym dokładnie jest lipofiling!

fot. Fotolia

Wiele kobiet marzy o dużych i jędrnych piersiach, ale przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu operacji powiększenia biustu powstrzymuje je kilka obaw, np. strach przed długim okresem rekonwalescencji, bliznami po zabiegu i problemami wynikającymi z zastosowania implantów.

Okazuje się, że istnieje małoinwazyjna oraz naturalna metoda powiększenia i rekonstrukcji piersi, która nie wymaga użycia skalpela. Mowa o lipofilingu z użyciem systemu Brava, który stanowi alternatywę dla silikonowych implantów i opiera się na wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej.

Tłuszczem w pierś – na czym polega lipofiling?

Innowacyjny system ssący bezpośrednio przylega do klatki piersiowej i w ciągu kilku tygodni powoduje wzrost ukrwienia skóry piersi i pozwala na wgojenie przeszczepionej tkanki tłuszczowej.

Do tak przygotowanej piersi przeszczepiana jest tkanka tłuszczowa z komórkami macierzystymi (jednorazowo 100-150 ml) wcześniej pobranymi od pacjentki. Wstrzykiwanie tłuszczu wykonywane jest cienkimi kaniulami, dzięki czemu zabieg nie pozostawia żadnych blizn, a okres rekonwalescencji jest krótki i trwa 7 dni. Na drugi dzień po zabiegu pacjentka może wrócić do pracy.

Jako pierwsza w Polsce tę innowacyjną technikę zastosowała dr Monika Grzesiak.

– Dzięki doświadczaniu w przeprowadzaniu tego typu zabiegów mogę polecić moim pacjentom tę metodę jako skuteczną i bezpieczną, dającą bardzo zadowalające efekty końcowe. Kobieta, która podda się temu zabiegowi, będzie mogła przez resztę życia cieszyć się pięknym biustem, ponieważ dzięki metodzie Brava tłuszcz pozostaje w tkankach na zawsze – mówi dr Grzesiak.

Zobacz też: Operacje plastyczne: powiększanie i zmniejszanie piersi

Jak będę wyglądać po zabiegu?

Zabieg z wykorzystaniem systemu Brava powinno się powtórzyć dwu- lub trzykrotnie w zależności od tego, jaki rozmiar piersi chce mieć pacjentka. W podjęciu decyzji o wielkości biustu bez wątpienia pomocny jest system Mirror Software, który umożliwia wykonanie symulacji fotograficznej oczekiwanych efektów po przeszczepie tłuszczu.

Przeszczep tkanki tłuszczowej do piersi to jeden z dziesięciu projektów wyróżnionych w prestiżowym konkursie Złoty Skalpel 2012 na polskiego innowatora w polskiej ochronie zdrowia, który organizowany jest przez pismo medyczne „Puls Medycyny”.

Zobacz też: Jakie są efekty karboksyterapii? Zobacz zdjęcia „przed” i „po”!

Źródło: materiały prasowe Don't worry/mn

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
też mnie to kusi, bardzo chciałabym mieć większe piersi, a taki sposób wydaje mi się najlepszy, bo po nim biust powinien wyglądać bardziej naturalnie, wybieram się do dra Osucha, bo on ponoć od biustów jest świetny, a cena to kilka-kilkanaście tys
/4 lata temu
i jaka cena takiego zabiegu?