POLECAMY

Jak powiększyć biust?

Badanie prof. Zbigniewa Izdebskiego przeprowadzone na zlecenieOBOP pokazało, że aż 84% Polek chciałoby zmienić swój wygląd, a co piąta badana wyraziła chęć zmiany wyglądu swojego biustu. Czy piersi można powiększyć naturalnymi sposobami? Czy tabletki mogą powiększyć biust? Kiedy zdecydować się na operację?
Jak powiększyć biust? fot. Fotolia

Działa czy nie?

Ćwiczenia, dieta, masaż, odpowiedni stanik – to metody, których próbuje wiele pań pragnących powiększyć piersi w naturalny sposób. Efekty są jednak zazwyczaj niewystarczające. Pozostaje tylko operacja. Czyżby? Zostaje jeszcze kwestia szeroko reklamowanych tabletek.

Zobacz też: Powiększanie piersi - na czym dokładnie polega zabieg?

Czy tabletka może powiększyć biust?

Producenci preparatów obiecują ujędrnienie i powiększenie piersi nawet o dwa lub trzy rozmiary. Ich bazą są takie zioła jak kozieradka, len, koper wloski, algi morskie i chmiel. Zawarte w nich fitoestrogeny mają działać jak hormony kobiece. Kuracja tymi preparatami ma trwać od pół roku do roku. Ceny są bardzo wysokie – opakowanie, które starcza zaledwie na miesiąc, kosztuje od 40 do nawet 200 zł. Tabletki przyjmuje się w ilości od 1 do 8 dziennie. Efekt ich działania nie jest znany.

Właśnie brak informacji o skuteczności preparatów należy wciąć pod rozwagę. Producenci suplementów diety nie muszą bowiem udowadniać ich efektywności – wystarczy, że zarejestrują preparat w Głównym Inspektoracie Sanitarnym.

Czy wciąż chcesz spróbować i zastosować podobną kurację?

Tak, chciałabym powiększyć biust za pomocą tabletek

Jeśli chcesz spróbować kuracji preparatami reklamowanymi jako powiększające biust, najpierw sprawdź ich producenta. W tym celu porozmawiaj z lekarzem ginekologiem, zadzwoń na infolinię firmy, która sprzedaje dane tabletki, sprawdź skład preparatu, dawki, w jakich znajdują się w nich składniki i stronę internetową producenta. Możesz nawet umówić się na bezpłatną konsultację z chirurgiem plastycznym i zapytać go o dany specyfik, a przy okazji porozmawiać o innych metodach powiększenia piersi.

Nie sugeruj się wpisami na forach internetowych – znajdziesz tam raczej kryptoreklamy niż autentyczne wypowiedzi zadowolonych klientek.

Zobacz też: Operacje plastyczne - vademecum

Nie, chciałabym powiększyć piersi innym sposobem

Innych sposobów powiększających biust jest wiele. Poniżej najpopularniejsze z nich.

  1. Przytyj – nadmiar kilogramów wypukli biust, który jest pokryty tkanką tłuszczową.
  2. Załóż odpowiedni stanik – biustonosz typu push up optycznie powiększy piersi.
  3. Macrolane – w piersi wstrzykuje się preparat z kwasem hialuronowym, który powiększa biust. Zabieg kosztuje 5-12.000 zł, efekt utrzymuje się od 18-24 miesięcy.
  4. Wypełnienie piersi własnym tłuszczem – tłuszcz pobierany z brzucha lub ud wstrzykuje się w miejsce biustu. Zabieg kosztuje 10-15.000 zł, a efekt utrzymuje się przez wiele lat.
  5. Implanty – wkładane pod mięsień lub gruczoł piersiowy. Koszt – 12-16.000 złotych.

Zrób badania!

Zanim zdecydujesz się na implanty, powinnaś wykonać potrzebne badania, w tym:

  • mammografię lub usg piersi,
  • badanie grupy krwi,
  • badanie na układ krzepnięcia: APTT oraz czas protrombinowy,
  • EKG.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Najlepiej zainwestować w dobre tabletki. Jak coś to polecam te z joyusa.eu lub bust-up.com.pl.