Jak poradzić sobie ze defektami urody?

Piegi, blada skóra, zbyt gruba brwi lub niepokorne włosy? Podpowiadamy jak wydobyć swoje oryginalne piękno.

Piegi, blada skóra, zbyt gruba brwi lub niepokorne włosy? Podpowiadamy jak wydobyć swoje oryginalne piękno.

Twarze na okładkach są piękne, uśmiechnięte… boleśnie doskonałe. My często czujemy się gorsze, bo natura obdarzyła nas nieco inaczej.
W świadomości publicznej zawsze istniał i istnieje kanon urody, gdzie króluje symetria, jednolitość, zdrowy wygląd. Wszystko co odbiega od tej normy przez posiadaczki jest uważane za szpecące, wymagające korekcji. Nie zawsze jednak ma to naprawdę sens; nie zawsze trzeba być zwykłym.

Podstawowe „defekty” trapiące kobiety:

Bladość

Jak poradzić sobie ze defektami urody?

prphotos.com

Media od lat promują opaleniznę albo przynajmniej zdrowy brzoskwiniowy koloryt cery. Cóż z tego jeśli nasza skóra jest biała, prawie przejrzysta, prześwitująca naczynka? Owszem, istnieją kosmetyki, które potrafią wspaniale pokryć twarz jednak próba uzyskania modnego koloru może skończyć się efektem sztucznej maski odcinającej się reszty ciała. Najlepiej jest więc uwierzyć, że jasna karnacja też może być piękna i ponętna i malując się zmierzać w tym kierunku. Nicole Kidman, Kate Winslet, Keira Knightley – to wielkie gwiazdy, które ubóstwiane są za piękno mimo porcelanowej wręcz cery.
Pamiętaj, że artystyczny makijaż wręcz wymaga jasnego tła!

Piegi

Jak poradzić sobie ze defektami urody?

prphotos.com

Kobiety, które pokryte są kropeczkami zwanymi poetycko pocałunkami słońca rzadko nie starają się ich ukryć pod toną podkładu. Efekt albo nie jest satysfakcjonujący, albo przypomina maskę. Tymczasem akurat piegi to naprawdę jeden z najpiękniejszy podarków od natury – urocze, oryginalne, rozświetlające buzię, pozwalają zaoszczędzić tyle czasu, pieniędzy i stresu związanych z maskowaniem cery. Najlepszy dodatek do nich to mocno wytuszowane rzęsy i pociągnięte błyszczykiem usta – nic więcej nie trzeba! Jeśli nie wierzysz to spójrz na zdjęcia takich celebrytek jak Julianne Moore, Emma Stone, Lucy Liu czy Olivia Munn.

Przerwa między zębami

Jak poradzić sobie ze defektami urody?

Fot. „Vogue”

Szczerba między dwoma przednimi zębami może wydawać się oszpeceniem uśmiechu, jeśli kierowalibyśmy się w naszych gustach wyłącznie reklamami klinik dentystycznych. Czemu więc do grona najseksowniejszych kobiet świata należą takie słynne szczerbate jak Kate Moss, Lara Stone, Georgia May Jagger? Z takim uzębieniem nie można wiele zrobić więc zamiast się zamartwiać lepiej postawić na szeroki uśmiech i autentyczność. Zadbaj aby twoje zęby były białe a usta zadbane, dobrze nawilżone!


Kręcone włosy

Jak poradzić sobie ze defektami urody?

prphotos.com

Nie mają wiele wspólnego z prostą, lejącą się doskonałością. Zmierzwione, niepokorne, przypominają siano na głowie i mogą być przyczyną wielu zgryzot. Dlatego kobiety prostują, nabłyszczają, zamieniają się wszystkie w identyczne lalki Barbie. Tymczasem, skręt, nawet bardzo chaotyczny, jest piękny, romantyczny, naturalny, dla mężczyzn przyjemnie szalony. Zamiast więc niszczyć niepotrzebnie włosy i walczyć z naturą, naucz się okiełznać swoje loki – nawilżaj je, nabłyszczaj, układaj.

Grube brwi

Jak poradzić sobie ze defektami urody?

Fot. Marc Jacobs

Przez lata kobiety skubały u depilowały brwi narażając się nie tylko na cierpienie i podrażnienia skóry, ale także na efekt śmieszności – cieniutkie kreski sprawiały często wrażenie czystej parodii. Tymczasem, mocne brwi są naprawdę ozdobą twarzy i nawet jeśli wymagają odrobinę regulacji nie powinny być nigdy na siłę odchudzane! A jeśli nie wierzycie, zobaczcie same co na wiosnę 2013 proponuje sam Marc Jacobs – grube, mocne, a nawet pogrubiane łuki nad oczami!

Okulary

Jak poradzić sobie ze defektami urody?

prphotos.com

Krótko- lub dalekowzroczność bywa uciążliwa w codziennym życiu ale wcale nie musi być tragedią estetyczną. I choć dzisiaj z pomocą przychodzi nam technologia soczewek kontaktowych, wcale nie musisz rezygnować ze szkieł aby być modną. Klucz do sukcesu to po prostu dobrze dobrane, ciekawe oprawki i makijaż przystosowany do rodzaju wady – przy krótkowzroczności powinien powiększać i podkreślać oko, przy „plusach” raczej je subtelnie otaczać. Okularami chełpią się nie tylko gwiazdy ale nawet modelki na pokazach!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 lat temu
Teraz na szczescie dzięki temu ze medycyna estetyczna tak bardzo się rozwinęła powinniśmy odpowiednio z niej korzystać. Ja mogę polecic salon do którego sama chodzę w stolicy- to gabinet Elite i tutaj własnie mozna wybrać odpowiedni zabieg dla siebie.
/6 lat temu
Czy ja wiem czy to są defekty... :)