POLECAMY

Wiosenne alergie atakują! Jak się im nie dać?

Pyłki roślin, sierść kota, a także kurz mogą uprzykrzyć życie, jeśli cierpisz na alergię. Jak z nią walczyć? Sprawdź nasz Raport Specjalny!
6 miesięcy temu
Wiosenne alergie atakują! Jak się im nie dać? fot. Adobe Stock
Czy wiesz, że prawie 40% społeczeństwa cierpi na alergię. Dolegliwość towarzyszy alergikowi każdego dnia i nie daje o sobie zapomnieć. Może powodować trudności w oddychaniu, uporczywy kaszel, drapanie, zmiany skórne, świąd, a nawet problemy z mówieniem. Czy to oznacza, że objawy alergii są nie do pokonania? Na szczęście nie! Istnieją sposoby i preparaty, które pomogą ci normalnie funkcjonować, a alergia nie obniży jakości Twojego życia.
 

Alergia, czyli co?

Alergia, to nic innego, jak odpowiedź organizmu na oddziaływanie różnych obcych substancji, zwanych alergenami. Przyczyn alergii może być wiele. Do najważniejszych należą geny. Objawy alergii nasilają się w czasie kontaktu z alergenem: kurzem, pyłkami roślin, sierścią itd. Dodatkowymi czynnikami, które mogą spowodować alergie są także zanieczyszczenie powietrza i przebyte infekcje.
 
A jakie są objawy alergii? Lekarze wymieniają najczęściej:
  • świszczący oddech
  • wysypkę
  • duszności
  • ucisk w klatce piersiowej
  • problemy z mówieniem, co ściśle związane jest z utrudnionym przepływem powietrza
  • suchy, napadowy, męczący kaszel
 
 
Życie z alergią to nie koniec świata. Dzięki rozwojowi medycyny, dostępne są takie rozwiązania, dzięki którym alergia stanie się tylko odległym wspomnieniem. 
 

Z naszego Raportu Specjalnego dowiesz się:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/5 miesięcy temu
Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste!
/5 miesięcy temu
I nic. Wciąż co roku to samo. Wczesna wiosna Alergia a lekarze każą mi przyjmować leki po których jestem bardzo senny i dzień wygląda przez to okropnie. Na jednym z forum przeczytałem pozytywna opinie na temat syropu konopnego z Rokitnikiem ( rokitnik ma w dobie 20 razy więcej wit C niż cytrusy ) ... już wyjaśniam ... stres podnosi poziom histaminy, a ta jest zapalnikiem reakcji alergicznych -kiedy poziom histaminy rośnie spada poziom witaminy C i odwrotnie kiedy dostarczamy witaminę C spada poziom histaminy przez co rośnie aktywność limfocytów i zmniejszają się reakcje alergiczne ... syrop pije miesiąc i zero alergi polecam spróbować a syrop kupiłem na konopiafarmacja pl maja najtańsza wysyłkę
/5 miesięcy temu
Mi w tamtym roku pomogło wapno i tabletki bez recepty (ale strasznie zamulaly)....... az sie boje co bedzie w tym roku... Mi sie alergia objawia swiadem, wiec zawsze w torebce nosze ze soba fenistil.
POKAŻ KOMENTARZE (2)