Jak poprawić wygląd szyi i dekoltu?

Zbliża się wiosna. Chowamy do szafy grube golfy i szaliki, które zimą chroniły nas przed mrozem. Czas pokazać dekolt. Czy jest na to odpowiednio przygotowany? Pamiętaj, że gładka i jędrna skóra szyi i dekoltu to kobiecy atut. Jak szybko poprawić jej kondycję?
/ 15.03.2013 10:30

Czego potrzebuje skóra szyi i dekoltu?

Szyja i dekolt starzeją się szybciej niż twarz, dlatego wymagają szczególnej pielęgnacji.

Głównym problemem kobiet jest zwiotczała i przesuszona po zimie skóra. Zadaniem zabiegów kosmetycznych dotyczących tych partii ciała jest maksymalne ujędrnienie i regeneracja skóry. Jeśli oczekujemy szybkich efektów powinniśmy działać dwutorowo – postawić zarówno na zabiegi odżywcze dla skóry, jak i ujędrniające.

Trzeba jednak pamiętać, że szyja podobnie jak okolice oczu, jest bardzo wrażliwa na wszelkiego rodzaju alergeny, dlatego do pielęgnacji trzeba stosować preparaty na bazie naturalnych składników i najlepiej o niezbyt intensywnym zapachu.

Zabiegi u kosmetologa

Jeśli chcesz w krótkim czasie poprawić stan skóry szyi i dekoltu, skorzystaj z zabiegów dostępnych w gabinecie kosmetologicznym lub medycyny estetycznej. Specjalista spośród dostępnych kuracji wybierze te odpowiednie dla ciebie.

– Na początek zaleciłabym zabieg urządzeniem Mesotherm. Zanim zostanie przeprowadzona mezoterapia mikroigłowa, a więc zabieg silnie odżywiający, wykonywane są inne procedury, które mają poprawić wygląd skóry. Najpierw wykorzystuje się moduł Abralase, przy pomocy którego przeprowadza się peeling mechaniczny tlenkiem glinu i laseroterapię stymulującą odnowę komórkową. Następnie skupiamy się na ujędrnianiu. Na powierzchni skóry stosujemy monopolarną falę radiową, która poprawia jej napięcie. Wspomagana jest ona specjalnym rollerem z setkami mikroigieł oraz pulsacyjnym masażem podciśnieniowym. Jest to najistotniejsza część zabiegu, która pozwoli na uzyskanie najlepszych efektów – mówi Joanna Górajek-Zając, kosmetolog z Piękność Dnia Day Spa w Warszawie.

Końcowym etapem zabiegu jest mezoterapia bezigłowa, a dokładnie elektroporacja.

– Wykorzystujemy do tego moduł Mesoskin. Głowica emituje prąd zmienny o niskiej amplitudzie drgań, co pozwala zwiększyć zdolność skóry do przyjmowania składników aktywnych, zawartych w serum – mówi Joanna Górajek-Zając.

Preparaty kosmetyczne oparte są przeważnie na bazie witamin, minerałów i aminokwasów, a składniki są wrażliwe na przepływ energii elektrycznej. Zabieg jest bezbolesny, a w zależności od stanu skóry kosmetolog zaleci odpowiednią pielęgnację.

Zobacz też: Na czym polega zabieg Sublime?

Domowa pielęgnacja

Jeśli mamy więcej cierpliwości, możemy postawić na pielęgnację domową. Kurację kosmetykami powinniśmy stosować także po przeprowadzonych zabiegach w gabinecie kosmetologicznym, gdyż przedłuża ona efekt zabiegu.

– Pamiętajmy jednak, że okolice szyi i dekoltu są bardzo wrażliwe, zwłaszcza skóra na dekolcie pozbawiona jest płaszcza lipidowego i jest bardzo cienka. Nieodpowiednią pielęgnacją moglibyśmy ją uszkodzić. Dlatego stosujmy bezpieczne, przebadane kosmetyki, które nie powodują uczuleń. Zwróćmy także uwagę na to, jakie mamy problemy ze skórą. Jeśli mamy skłonność do trądziku, to nie zapominajmy, że skóra szyi i dekoltu także narażona jest na wypryski – mówi specjalistka z Joanna Górajek-Zając.

Zobacz także: Ćwiczenie relaksująco-odprężające – kark, szyja i ramiona

Źródło: Biuro Prasowe BIOTEC Polska/ap