POLECAMY

Jak pielęgnować skórę wokół oczu?

Skóra wokół oczu jest dużo słabiej odżywiana i nawilżana niż pozostała część skóry ze względu na to, że krążenie krwi i limfy jest tu dużo wolniejsze a gruczoły łojowe występują w znikomej ilości. Z tego powodu należy o nią szczególnie zadbać.
Jak pielęgnować skórę wokół oczu?

Dlaczego pielęgnacja tej części twarzy jest tak ważna?

Gorsza eliminacja toksyn powoduje, że znacznie łatwiej dochodzi do obrzęków i opuchnięć okolic oczu. Zmęczenie, stres, niedostateczna ilość snu, choroba
natychmiast znajdują swoje odbicie w wyglądzie tej okolicy. Słabo rozwinięta tkanka podskórna powoduje, że szybko pojawia się tu siateczka drobnych zmarszczek.

Do tych niekorzystnych warunków anatomicznych dodajmy fakt, że powieki poruszają się aż 10 000 razy dziennie i są stale eksponowane na wpływ nasłonecznienia, niekorzystnych warunków atmosferycznych, zanieczyszczeń, klimatyzacji, czy papierosowego dymu. Okolica oczu silniej reaguje na wysuszenie, łatwo dochodzi tu do powstawania podrażnień, czy też alergicznych reakcji.

W opozycji do tych wszystkich wymienionych cech stoi fakt, że wygląd okolicy oczu stanowi wykładnik naszego dobrego samopoczucia i wrażenia atrakcyjności. Estetyczny i zadbany ujmuje nam lat. Osoby z zacienioną okolicą oczu, pokrytą drobnymi zmarszczkami wydają się starsze i zmęczone.

Najczęstsze błędy podczas pielęgnacji okolicy oczu

Kluczowymi celami pielęgnacji skóry wokół oczu jest zmniejszenie obrzęków i usprawnienie krążenia limfy, uzyskanie odpowiedniego stopnia nawilżenia, a tym samym poprawa napięcia skóry oraz przeciwdziałanie przedwczesnemu starzeniu się tej okolicy.

Najczęstsze błędy popełniane przez kobiety to niestaranny demakijaż, brak systematycznej aplikacji preparatów przeznaczonych do pielęgnacji wrażliwej okolicy oczu, nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, rozciąganie skóry w trakcie demakijażu lub aplikacji kremów (ruch powinien zawsze być prowadzony od skroni do nosa). Wiele kobiet stosuje przypadkowe lub źle dobrane kremy, co może prowadzić do podrażnień tej okolicy.

Więcej na: uroda.wieszjak.polki.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)