POLECAMY

Jak pielęgnować skórę wiosną?

Jakich kosmetyków do pielęgnacji skóry używać wiosną? Jak dbać o stan skóry od środka?

pielęgnacja skóry na wiosnę

fot. Fotolia

Jakich kosmetyków do pielęgnacji używać wiosną?

Skóra po zimie – szara i przesuszona przez brak słońca oraz duże zmiany temperatur (chłodne powietrze i ogrzewanie) – wymaga regeneracji, która przywróci jej blask. „Aby zapobiec drastycznym zabiegom należy dbać o skórę przez cały czas i zwracać uwagę na odpowiednią pielęgnację.” - mówi kosmetolog Barbara Maj z krakowskiego Moss. Najlepiej sięgnąć po kosmetyki dedykowane potrzebom cery. Jak je wybrać?

Wiosną sięgnij po produkty naturalne, lekkie i odrzuć te, których skład jest zbyt długi – im krótsza lista składników, tym lepiej. Idealnie byłoby ich wybór skonsultować ze specjalistą. Twoim „lekarzem pierwszego kontaktu” powinien być kosmetolog, który przyjrzy się skórze i poleci kosmetyki najlepiej dobrane do obecnej kondycji skóry.

Jeśli masz poważniejszy problem z cerą, na przykład walczysz z uporczywym trądzikiem, udaj się do doświadczonego dermatologa. Pamiętaj także o włączeniu do codziennej pielęgnacji skóry kosmetyków z filtrami, które zabezpieczą ją podczas częstszych ekspozycji na słońce.

Zobacz także: Co niszczy skórę? 8 codziennych nawyków

Wiosenna troska o skórę – od środka

„Trzy czynniki, które mają największy wpływ na skórę i zdrowie to dieta, stres i ruch” – tłumaczy ekspert. Dlatego zadbaj o to, by w codziennej diecie znalazło się jak najwięcej świeżych owoców, warzyw, ryb i roślin strączkowych, które dostarczą niezbędnych witamin i mikroelementów.

Wpłynie to nie tylko na samopoczucie, lecz także na stan skóry – zdrowe tłuszcze doskonale przeciwdziałają niedoskonałościom i sprawiają, że cera jest promienna.

Żeby wyeliminować stres, spróbuj aktywności ruchowej: uspakajającej jogi, długich spacerów czy jazdy na rowerze. Pamiętaj też, by zadbać o odpowiednią dawkę snu na co dzień. Sama sprawdź, po ilu godzinach snu czujesz się najlepiej i postaraj się codziennie kłaść i wstawać o tej samej porze.

Artykuł powstał we współpracy z Barbarą Maj, kosmetologiem, ekspertem pielęgnacji z Centrum Urody Moss w Krakowie.

Zobacz także: 6 kosmetyków na wiosnę!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)