POLECAMY

Jak pielęgnować skórę na piersiach?

Piękny biust to marzenie wielu pań – kluczem do jego spełnienia jest gładka i jędrna skóra na piersiach. Nie zawsze dbanie o tę część ciała jest łatwe – poza pielęgnacją trzeba też bowiem zadbać o odpowiednie ćwiczenia klatki piersiowej. Warto też masować biust i stosować odpowiednie maseczki.
Jak pielęgnować skórę na piersiach?

Biust, czyli kobiecość?

Piękny biust, niezależnie od tego, jakiej jest wielkości, kojarzy się z kobiecością. Piersi nie posiadają jednak mięśni, które pozwoliłyby na długo zachować ich młodzieńczą sprężystość i piękny kształt. Na wygląd piersi niemały wpływ mają także mięśnie klatki piersiowej, ple¬ców i szyi.

Marzenie każdej kobiety to sterczący, twardy biust. Można go utrzymać w dobrej formie dzięki odpowiedniej pielęgnacji i ćwiczeniom. Skóra piersi jest aksamit¬na i delikatna, ale wyjątkowo cienka i bardzo podatna na wiotczenie i wysuszenie.

Hydromasaż – woda lekiem na problemy z biustem?

Aby temu zapobiec, warto codziennie wykonywać hydromasaż. Można go wykonywać, kierując chłodny strumień wody na dekolt, a potem prowadzić go wokół pier¬si, zakreślając ósemki. Masaż taki można wykonać także za pomocą kostek lodu.

Codziennie również należy kolistymi ruchami wcierać krem ujędrniający piersi.

Zabiegi te będą miały lepsze działanie, jeżeli co kilka dni będzie się wykonywało łagodny peeling.

Zobacz też: Hydromasaż - woda zdrowia doda!

Maseczki i ich wariacje

Doskonale na ujędrnienie piersi wpływa maseczka z jabłka. Dwa obrane ze skórki jabłka należy zetrzeć na drobnej tarce i rozprowadzić na biuście. Po około 30 min. zmyć letnią wodą i wklepać odpowiedni krem. Maseczka jest szczególnie polecana dla zwiotczałej skóry. Wtedy należy ją stosować kilka razy w tygodniu.

Inną maseczkę o podobnym działaniu można sporządzić z dwóch łyżek oleju sojowego zmieszanego z dwiema łyżkami zmielonego siemienia lnianego, łyżką miodu i soku z cytryny. Maseczkę rozsmarować na skórze piersi i dekoltu. Po 20 minutach zmyć ciepłą wodą.

Doskonale na ujędrnienie piersi ma inny kosmetyk, który można kupić w drogeriach, czyli błoto morskie (tzw. guam). Smaruje się nim skórę i na pół godziny owija ciało folią spożywczą. Potem należy je zmyć i wklepać krem ujędrniający.

A może… operacja?

W ostatnich czasach modna stała się chirurgiczna korekta piersi. Powinna ona być wykonywana przez doświadczonego chirurga plastycznego. Przed wykonaniem zabiegu konieczne są niezbędne badania.

Najczęściej stosuje się dwa rodzaje implantów: z soli fizjologicznej albo silikonu. Wkładki trzeba jednak po kilku latach wymieniać.

W celu zmniejszenia piersi stosuje się zabieg polegający na wycięciu fragmentu skóry, tkanki podskórnej i gruczołu.

Zobacz też: Powiększanie piersi - na czym dokładnie polega zabieg?

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
No i warto pamiętać o odpowiednim biustonoszu, bez którego wszystkie nasze wysiłki pójdą na marne!