Jak piękna będziesz w przyszłości?

Za 10 czy 15 lat dbanie urodę może być zupełnie inną historią. Sprawdź jakie rewolucje szykują naukowcy…
/ 24.08.2012 06:45

Za 10 czy 15 lat dbanie urodę może być zupełnie inną historią. Sprawdź jakie rewolucje szykują naukowcy…

Jak piękna będziesz w przyszłości?

depositphotos.com

Redukcja zmarszczek
Ponoć będzie tak łatwa jak zmywanie makijażu! Nowy perspektywiczny produkt w postaci płatków kosmetycznych oparty ma być na toksynie botulinowej, znanej z popularnego botoksu, rozprowadzonej w specjalnym peptydzie. Zamiast zastrzyków będziemy więc samodzielnie w domu przemywać twarz żelowymi płatkami redukując nieestetyczne bruzdy.

Laser w każdej łazience
Obok suszarki i szczoteczki do zębów większość z nas będzie miała koło lustra laser o delikatnych falach żółtego światła, stymulującego produkcję kolagenu. Jak dotąd taką terapię oferują jedynie dermatolodzy oraz gabinety Spa, ale regularne użytkowanie w domu będzie znacznie tańsze i efektywniejsze. Laser pomoże nie tylko na zmarszczki, ale też trądzik, plamy posłoneczne oraz wypadające włosy.

Koniec siwizny?
Powinnyśmy być też w stanie zapomnieć o farbowaniu siwych odrostów. Naukowcy są na dobrej drodze to opracowania pigułki, która chroni włosy przed szronem! Wszystko dzięki lekowi na białaczkę, który podawany chorym przywraca ich utraconą barwę włosów. Poza tym, możemy się też cieszyć na myśl o nowoczesnych farbach do domowego użytku, które można będzie aktywować… suszarką do włosów.

Cera pod kontrolą
Lustro w końcu przestanie być dla kobiety wyrocznią. Jego miejsce zajmie czujnik przypominający termometr elektroniczny, którego końcówka przez dotyk zbada poziom nawilżenia, natłuszczenia, podrażnienia i zasugeruje najlepszy preparat. Nie da się wykluczyć, że kremy będą robione właśnie na indywidualne potrzeby, tak jak garnitur czy sukienka.

Ochrona przeciwsłoneczna
Tutaj wizje są szczególnie śmiałe, ale też ryzyko nowotworu nieustannie rośnie. Wizjonerzy przewidują, że będziemy mieć w domach specjalne kabinki pokrywające nas od stóp do głów preparatami z filtrami UV. Ponadto trwają prac nad pigułką, która ma chronić od wewnątrz, zabezpieczając komórki skóry przed szkodliwym promieniowaniem. Taki lek brałoby się codziennie w okresie zwiększonej ekspozycji słonecznej.

Białe zęby
I znowu cud w tabletkach - doustny preparat utwardzający zęby i zabezpieczający je przed próchnicą jest już ponoć w fazie laboratoryjnej. Ponadto pracuje się nad „błyszczykami”, które aplikowane za pomocą szczoteczki stanowiłyby ochronę przed ciemnieniem i żółknięciem emalii. Wreszcie, japońscy naukowcy stworzyli także prototyp zasilanej światłem szczoteczki, która transmituje elektrony niszczące bakterie oraz płytkę nazębną.