Jak oszczędzać na kosmetykach fot. FREE

Jak oszczędzać na kosmetykach - praktyczne porady

Dobre kosmetyki nie muszą kosztować dużo!
Karolina Kalinowska / 29.09.2015 16:55
Jak oszczędzać na kosmetykach fot. FREE

Kosmetyki wcale nie muszą wiele kosztować! Najważniejszy jest rozsądek podczas zakupów. Poznaj kilka sprawdzonych rad, jak oszczędzać na kosmetykach.

Jak oszczędzać na kosmetykach?

  • Wybieraj duże opakowania - mowa o płynach do kąpieli, żelach pod prysznic, balsamach do ciała i szamponach do włosów. Będzie to korzystne nie tylko dla twojej kieszeni, ale także dla naszego środowiska
  • Czytaj etykiety - balsamy różniące się ceną mogą mieć identyczny skład
  • Przed kupieniem kremu proś o próbkę - zwłaszcza jeżeli masz skórę skłonną do podrażnień -gdy preparat cię uczuli, unikniesz wyrzucania całego opakowania kosmetyku.
  • Kupuj kosmetyki uniwersalne - nie potrzebujesz osobnego kremu do każdej części ciała. Stawiaj na kosmetyki uniwersalne, wielofunkcyjne, np. balsam ujędrniająco-brązujący.

Jak zużywać kosmetyki do końca?

1. Ściskaj spinaczem - zwiń koniec tubki z pastą do środka i zabezpiecz ją przed ciągłym rozwijaniem spinaczem do bielizny.
2. Przecinaj tuby - opakowanie z plastiku przetnij nożyczkami lub nożykiem. Jeśli nie zużyjesz od razu kosmetyku, lekko ściśnij górną część opakowania i włóż ją w dolną. W ten sposób balsam nie wyschnie.
3. Używaj patyczków do uszu - krem pod oczy, który utkwił na dnie tubki, nabierz na patyczek higieniczny i nałóż na skórę.
4. Patent na kredkę - za krótką kredkę do oczu lub ust włóż do rozkręconego długopisu.

Na podstawie tekstu zamieszczonego w dwutygodnika "Pani Domu"

Więcej kosmetycznych trików i porad:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/30.09.2015 15:01
Dobre i tanie są kosmetyki z Efektimy.