POLECAMY

Jak oszczędzać na kosmetykach?

Dobre kosmetyki nie muszą kosztować dużo!
Jak oszczędzać na kosmetykach? fot. FREE

Kosmetyki wcale nie muszą wiele kosztować! Najważniejszy jest rozsądek podczas zakupów. Poznaj kilka sprawdzonych rad, jak oszczędzać na kosmetykach.

Jak oszczędzać na kosmetykach?

  • Wybieraj duże opakowania - mowa o płynach do kąpieli, żelach pod prysznic, balsamach do ciała i szamponach do włosów. Będzie to korzystne nie tylko dla twojej kieszeni, ale także dla naszego środowiska
  • Czytaj etykiety - balsamy różniące się ceną mogą mieć identyczny skład
  • Przed kupieniem kremu proś o próbkę - zwłaszcza jeżeli masz skórę skłonną do podrażnień -gdy preparat cię uczuli, unikniesz wyrzucania całego opakowania kosmetyku.
  • Kupuj kosmetyki uniwersalne - nie potrzebujesz osobnego kremu do każdej części ciała. Stawiaj na kosmetyki uniwersalne, wielofunkcyjne, np. balsam ujędrniająco-brązujący.

Jak zużywać kosmetyki do końca?

1. Ściskaj spinaczem - zwiń koniec tubki z pastą do środka i zabezpiecz ją przed ciągłym rozwijaniem spinaczem do bielizny.
2. Przecinaj tuby - opakowanie z plastiku przetnij nożyczkami lub nożykiem. Jeśli nie zużyjesz od razu kosmetyku, lekko ściśnij górną część opakowania i włóż ją w dolną. W ten sposób balsam nie wyschnie.
3. Używaj patyczków do uszu - krem pod oczy, który utkwił na dnie tubki, nabierz na patyczek higieniczny i nałóż na skórę.
4. Patent na kredkę - za krótką kredkę do oczu lub ust włóż do rozkręconego długopisu.

Na podstawie tekstu zamieszczonego w dwutygodnika "Pani Domu"

Więcej kosmetycznych trików i porad:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Dobre i tanie są kosmetyki z Efektimy.