POLECAMY

Jak opóźnić proces starzenia skóry?

Proces starzenia się skóry można zahamować lub opóźnić prowadząc właściwy tryb życia. Podstawą powinna być zbilansowana dieta i systematyczna gimnastyka, wspomagane odpowiednimi do wieku kosmetykami.
Jak opóźnić proces starzenia skóry?

Odpowiedni jadłospis dla zdrowej skóry

Skóra dłużej będzie jaśniejsza i bardziej elastyczna, jeżeli jadłospis będzie zawierał duże ilości owoców i warzyw oraz potraw bogatych w błonnik i witaminy, szczególnie A, C i E. Należy unikać alkoholu, a leki zażywać tylko w razie konieczności. Wskazane jest również picie wody mineralnej, najlepiej niegazowanej, która nawilży skórę od wewnątrz i usunie toksyny z organizmu.

Polecamy: Dieta śródziemnomorska - dlaczego jest zdrowa?

Ćwiczenia na powietrzu dotlenią organizm

Regularne ćwiczenia – biegi lub długie spacery lub odpowiednio dobrane ćwiczenia gimnastyczne pomogą dotlenić organizm i przyspieszą przemianę materii. Wykonywane systematycznie wzmocnią skórę, mięśnie oraz stawy.

Zdrowy sen

Dojrzała kobieta chcąca zadbać o zdrowie i poprawić kondycję swojego organizmu powinna unikać stresów, nie przepracowywać się i jak najwięcej wypoczywać. Wskazane jest też, by kłaść się spać i wstawać o tej samej porze, o ile to możliwe – o każdej porze roku przy otwartym oknie.

Poranna toaleta nie musi wiązać się z pośpiechem

Myjąc twarz, najlepiej używać żelu i zimnej wody.

Ten prosty zabieg pobudzi krążenie krwi, pory się ściągną a naskórek wzmocni. Karnacja odzyska świeży, zaróżowiony wygląd. Potem pozostaje już tylko osuszenie twarzy i wklepanie kremu nawilżającego na dzień.

Polecamy: Kremy, które cofają czas

Zimny prysznic pobudzi krążenie

Gdy odświeżymy już skórę twarzy należy wykonać szybki prysznic. Na początku strumień ciepłej wody kierujemy ku stopom, potem w kierunku ramionom i pleców. Mięśnie skutecznie odpręży wykonany nieco dłużej prysznic karku. Na koniec ciepłą wodę zamieniamy na zimną, co skutecznie rozbudzi organizm i sprawi, że krew będzie krążyła szybciej.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/2 lata temu
Ja wychodzę z założenia, że oprócz kremów, balsamów, itd., warto dostarczać skórze składników odżywczych od wewnątrz. Mnie przypadł do gustu kolagen od Noble Health...po niedługim czasie naprawdę czuję, że moja skóra jest w lepszej kondycji
/2 lata temu
To co jest z pewnością nieuchronne to proces starzenia i śmierć, która nikogo nie ominie. Natomiast przy odpowiednim trybie życia możemy znacznie spowolnić proces starzenia się. Pomogą nam w tym naturalne kosmetyki OrganicSeries, które bazują na organicznych składnikach, nie zawierają parabenów i są w 100% EKO.
/3 lata temu
Ja wolę kwas hialuronowy podany bezpośrednio do skóry :) Bardzo fajny zabieg robiłam u dra Stycznia. To hydrobalans na bazie kh, odświeża i rewitalizuje skore. Mam teraz gładką i sprężystą twarz.
POKAŻ KOMENTARZE (1)