Jak opalić ciało samoopalaczem

Odcień skóry kalifornijskiej blondynki lub namiętnej latynoski? Wystarczy kilka godzin i... nasze praktyczne rady
kobieta, bikini, ciało, kostium kąpielowy, makijaż fot. FREE

- Po nałożeniu na skórę balsamu
nawilżającego zabezpiecz paznokcie wazeliną i okrężnymi ruchami dokładnie wcieraj samoopalacz w ciało. Jeśli używasz kosmetyku w formie sprayu, rozpylaj go z odległości 20–30 cm, następnie rozprowadź dłońmi.


- Aplikację zaczynaj od nóg i stopniowo kieruj w górę.


- Użyj minimalnych ilości samoopalacza na kolana, kostki i łokcie (w tych miejscach skóra intensywniej się zabarwia). Możesz też po nałożeniu delikatnie przetrzeć skórę chusteczką. Twoim sprzymierzeńcem będzie w tym przypadku balsam nawilżający – nakładaj go więcej na te miejsca. Spora porcja balsamu przyda się też skórze między i pod piersiami oraz na stopach (przy piętach oraz palcach) – tu często opalenizna z tubki zmywa się nierównomiernie.


- Nałożyłaś za dużo samoopalacza? Na miejsca, gdzie przesadziłaś z jego ilością, ponownie zaaplikuj balsam. Opalenizna będzie delikatniejsza, ale równomierna.


- Od razu po aplikacji nie zapomnij o dokładnym umyciu dłoni – ich wewnętrzną stronę wyszoruj gąbką z dodatkiem mydła i dokładnie spłucz. Aby uniknąć efektu „białych rękawiczek”, nałóż na całe dłonie krem do rąk – dzięki temu równo rozprowadzisz pozostały barwnik.


- Po aplikacji odczekaj kilka, kilkanaście minut, zanim założysz ubranie.


- Postaraj się, żeby samoopalacze do twarzy i ciała były tej samej marki, w przeciwnym razie możesz uzyskać różne odcienie opalenizny!

Który samoopalacz jest twoim zdaniem najlepszy? Radź na www.uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)