POLECAMY

Jak odzyskać młodzieńczy owal twarzy?

Z biegiem lat skóra staje się mniej elastyczna, a owal twarzy traci młodzieńczy wygląd - co zrobić by temu zapobiec? Zdaniem dr Andrzeja Ignaciuka idealną metodą na przywrócenie młodzieńczego owalu twarzy są zabiegi wolumetryczne.

Zabieg wolumetryczny na młodzieńczy owal twarzy?

Wolumetria jest to metoda wykorzystująca kwas hialuronowy. To dzięki niemu możemy dyskretnie wymodelować twarz, przywrócić jej młody i świeży wygląd, a także zniwelować zmarszczki i bruzdy, co w rezultacie daje efekt liftingujący.  Możemy też z pomocą kwasu hialuronowego powiększyć lub wymodelować usta.

fot. Fotolia

Dla kogo zabieg wolumetryczny?

Dla pań, które mają zaburzone proporcje twarzy i chcą ją wymodelować oraz dla osób, które chcą odzyskać młodzieńczy owal twarzy. Korekcja ust jest wskazana z kolei dla osób z małymi, wąskimi ustami. Można też przywrócić objętość dużym ustom, które ją utraciły. Zabieg wolumetryczny pomoże pozbyć się również bruzd czy zmarszczek w okolicach ust, które są skutkiem starzenia skóry.

Rekonwalescencja po zabiegu

Zabieg wolumetryczny nie jest zabiegiem na tyle inwazyjnym, aby nie można było od razu wrócić do codziennych zajęć. Wszystko wykonywane jest w znieczuleniu, więc nie musimy obawiać się bólu. Jedyne nieprzyjemności z tym związane to ewentualna tkliwość modelowanej okolicy lub zaczerwienienie, niewielki obrzęk czy krwiaczki i to tylko kilka dni po wykonanym zabiegu. A wyczekiwane efekty zobaczymy natychmiast!

Jak trwały efekt?

Efekt powinien być widoczny od 12 do 18 miesięcy. Do liftingu wolumetrycznego wykorzystuje się kwas hialuronowy o zwiększonej gęstości. Dzięki temu efekty utrzymują się dłużej, w porównaniu ze standardowymi zabiegami tego typu.

Polecamy: Zabiegi wolumetryczne – poradnik

Na pytania odpowiadał dr Andrzej Ignaciuk to twórca i pionier medycyny estetycznej w Polsce, Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Jest doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej oraz absolwentem polskiego i włoskiego uniwersytetu medycznego. 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/3 lata temu
Żeby przywrócić młodzieńczy owal twarzy, najczęściej lekarze stosują nici liftingujące. W klinice Medycyna Młodości zabieg zaczyna się od miejscowego znieczulenia, a potem lekarz zaznacza miejsca gdzie będą wprowadzane pod skórę nici. Wprowadza je bardzo delikatnie za pomocą igiełek, żeby operacja była jak najmniej inwazyjna dla pacjentki. Pierwsze efekty widać od razu, a kolejne z każdym dniem. Co ciekawe, nici z czasem same rozpuszczają się w skórze, więc nie trzeba umawiać się na kolejne zabiegi.
/3 lata temu
Ja stosowałam na owal twarzy ten krem http://bioage.pl/ Na początku nie rozumiałam jak on ma pomóc, ale koleżanki mówiły, że by mi się przydał. I miały rację. Wyglądam młodziej, świeżo i wreszcie się sobie podobam :)
/3 lata temu
JA ODZYSKAŁAM MŁODY OWAL TWARZY DZIĘKI MASAŻĄ I AKUPRESURZE. SZCZERZE POLECAM BYŁAM JUŻ ZAPISANA NA LIFTING CHIRURGICZNY, ALE KOLEŻANKA POLECIŁA MI ZNAKOMITĄ MASAŻYSTKĘ MAŁGORZATĘ FUKS.PODJĘŁAM PRÓBĘ I JESTEM SZCZĘŚLIWA I WDZIĘCZNA KOLEŻANCE, ŻE ODWIODŁA MNIE OD SKORZYSTANIA,ZE SKALPELA. POLECAM NATURALNY LIFTING, BEZPIECZNY I DZIAŁA!!!!!!!!1