POLECAMY

Jak najlepiej zadbać o pośladki?

Podobnie jak brzuch czy nogi, pośladki wymagają starannej i systematycznej pielęgnacji, by skóra na nich pozostała jędrna i pozbawiona rozstępów. Radzimy jak zadbać o nie samodzielnie w domu i jakie zabiegi pielęgnacyjne wybrać w gabinecie kosmetycznym.
Jak najlepiej zadbać o pośladki?

Pośladki – dbajmy o nie codziennie

Tę część ciała panie najczęściej zaniedbują. Na efekty nie trzeba długo czekać. Skóra na nich staje się zwiotczała, często pojawiają się trudne do usunięcia rozstępy lub cellulitis. Zapobiec takiemu stanowi rzeczy mogą systematyczne zabiegi pielęgnacyjne.

Najlepszy na pośladki? Masaż!

Podczas codziennej wieczornej kąpieli należy za pomocą prysznica z silnym, przemiennym (raz zimnym, raz ciepłym) strumieniem wody masować pośladki, kończąc zawsze zimną wodą. Dzięki temu krew zacznie szybciej krążyć, wzrośnie napięcie skóry i mięśni. Ponadto wodny masaż korzystnie wpłynie na wygląd pośladków i pomoże w pozbyciu się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej.

Masaż można wykonywać również specjalną rękawicą (podczas kąpieli lub bezpośrednio po niej) wcierając jednocześnie nawilżający balsam. Zabieg należy wykonywać delikatnie, okrężnymi ruchami.

Raz w tygodniu - peeling

Raz w tygodniu warto zastosować peeling, dzięki któremu usunięty zostanie martwy naskórek. Najlepiej wykonywać go gruboziarnistym kosmetykiem, ponieważ w tym miejscu skóra jest dość gruba.

Zobacz też: Jak samodzielnie przygotować peeling?

Korzyści z morskich alg

Pośladki ujędrnią także morskie substancje. Algi np. ułatwiają pozbycie się nadmiaru wody i toksyn z organizmu. Można również używać preparatów zawierających wyciągi z wodorostów – dodawanych do kąpieli w postaci olejków lub w postaci żelu wmasowywanych w skórę.

Zobacz też: Sprawdź, jak możesz skutecznie oczyścić swój organizm

Drenaż limfatyczny – co to takiego?

W gabinecie kosmetycznym można zamówić drenaż limfatyczny. Polega on na masowaniu ciała okrężnymi ruchami wzdłuż dróg, którymi przepływa limfa. Zabieg rozpoczyna się od nóg, szczególną uwagę poświęcać należy pośladkom.

Kuracja olejkami

Skuteczna jest też kuracja olejkami. Polega ona na tym, że po peelingu kosmetyczka wmasowuje w skórę ekstrakty z rozmarynu, lawendy lub cytryny. Potem owija pośladki specjalną folią i przez około 20 minut naświetla je promieniami podczerwonymi.

Zabieg ten przyspiesza usuwanie wody i toksyn i przywraca elastyczność tkance łącznej.

Zabieg trwa około pół godziny.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
Moim zdaniem takie masowanie pośladków moze byc ok i byc moze jakies tam efekty ujedrniajace beda widoczne,jesli nie mamy tej pomarańczowej skórki.Natomiast jesli ona sie juz pojawia a my rzeczywisice długo sie z nia meczymy jednak najlepiej jest pomyslec juz nad takimi skuteczniejszymi zabiegami www.beautymed.pl/produkty/mezoterapia/cytocare