POLECAMY

Jak korzystać z sauny, żeby jej działanie dawało wymarzone rezultaty?

Na wygląd skóry doskonale działa systematyczne korzystanie z sauny. Należy jednak przestrzegać przy tym pewnych reguł, aby bywanie w niej odniosło pożądany skutek.
Jak korzystać z sauny, żeby jej działanie dawało wymarzone rezultaty?

Przed wejściem do pomieszczenia koniecznie trzeba wziąć szybki prysznic, aby oczyścić dokładnie skórę z kurzu i potu i rozgrzać skórę.

Zobacz także: Czy warto korzystać z sauny?

Korzystanie z sauny krok po kroku

Do korzystania z sauny należy przyzwyczajać ciało stopniowo. Pierwsze seanse nie powinny przekraczać 5 minut (w temperaturze ok. 95˚C). Potem można wydłużyć czas do 15 minut. Po przyzwyczajeniu się do systematycznego korzystania z dobrodziejstw sauny, warto siadać lub położyć się na najwyższej półce. Kiedy ciało już przyzwyczai się do wysokiej temperatury (po ok. 10 min.), można polewać się zimną wodą (najlepiej z dodatkiem olejku eterycznego).

Zobacz także: Czy warto korzystać z sauny?

Po wyjściu z kabiny należy opłukać ciało najpierw ciepłym, potem letnim, a na końcu zimnym prysznicem – w celu uniknięcia termicznego szoku. Opryskiwać należy ciało rozpoczynając od stóp i kierując się ku górze. Wskazane jest, by po saunie odpocząć przez jakiś czas, pijąc niegazowaną wodę mineralną.

Zobacz także: Sauna na włosy - jak to działa?

Relaksując się, warto wykorzystać czas na nawilżenie ciała odpowiednim kremem lub balsamem. Oczyszczona w saunie skóra znacznie łatwiej będzie wchłaniać substancje odżywcze i regenerujące.

Źródło: Grażyna Łoś, Bądź piękną po czterdziestce, Wydawnictwo Printex

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)