POLECAMY

Jak działa sauna?

Sauna zdobywa coraz większą popularność. Zastanawiasz się dlaczego? Po co ludzie z niej korzystają? Czy naprawdę jest skuteczna?
Jak działa sauna?

Sauna została wynaleziona w Finlandii i szybko zdobyła popularność na całym świecie. Finowie twierdzą, że sauna oczyszcza umysł i ciało ze wszelkich złych mocy. Rzeczywiście, naukowcy również przyznają, że odwiedziny w saunie mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie

Zobacz także: Na czym polega masaż świecą?

Czym tak naprawdę jest sauna?

To pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura lub wysoka lub niska wilgotność (w zależności od rodzaju sauny) i spędza się tam od kilku do kilkudziesięciu minut.

Jak działa sauna?

Korzystanie z właściwości sauny rekomendowane jest dla osób z problemem i krążenia, nadciśnieniem, dusznicą, astmą, zapaleniem oskrzeli czy zmagających się z anoreksją. Wysoka temperatura w saunie oczyszcza także nasz organizm z toksyn, które uchodzą z niego wraz z potem. Dodatkowo wysoka temperatura przynosi zbawienną ulgę przy zapaleniu ścięgien oraz nadwyrężeniu mięśni

Zobacz także: Aromaterapia

Należy bezwzględnie pamiętać również o przeciwwskazaniach w korzystaniu z sauny, takich jak ciąża, wysokie spożycie alkoholu, gruźlica, przewlekłe przeziębienia czy ostre stany zapalne.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
Ostatnio byłam po raz pierwszy w saunie w pewnym klubie sportowym, którego nazwę pominę. Ale w ogóle mi się tam nie podobało. Co mnie drażniło? Zapach, a raczej okropny smród, który rozchodził się po całym pomieszczeniu. Nigdy wcześniej nie słyszałam, aby w saunie śmierdziało, dlatego chciałam się spytać Was, czy jest tak faktycznie. Czy w saunie śmierdzi?