POLECAMY

Jak działa masaż odchudzający?

Chudnąć bez wysiłku, bez ruchu, za to poddając się profesjonalnym zabiegom relaksacyjnym? Brzmi kusząco! Ale czy jest możliwe?
Jak działa masaż odchudzający?

W ofercie wielu masażystów można znaleźć tzw. masaż odchudzający. Na czym polega i co najważniejsze – czy jest skuteczny?

Jak to działa?

Masaż odchudzający łączy w sobie różne techniki masażu klasycznego i drenażu limfatycznego. W założeniu ma rozbijać tłuszcz i tym samym zmniejszać tkankę tłuszczową. Często wykonują go jednocześnie dwie osoby, które energicznie masują i oklepują wybrane partie ciała. Polecany jest szczególnie w celu likwidacji tkanki tłuszczowej z okolic pośladków, bioder i ud, czyli tzw. problematycznych miejsc, odpornych na działanie diety i ćwiczeń. Warto wiedzieć, że masaż odchudzający jest masażem intensywnym, przez wiele osób opisywanym jako bolesny.

W rzeczywistości masaż tego typu powinien stanowić działanie jedynie wspomagające odchudzanie. Niestety nie należy liczyć na spektakularne efekty po zastosowaniu jakiegokolwiek masażu, jeśli to nasz jedyny sposób walki z „tłuszczykiem” i zbędnymi kilogramami. Chcąc się odchudzać, warto postawić przede wszystkim na odpowiednią dietę i ruch. 

Zobacz też: Akupresura

Czy poddawanie się odchudzającym masażom jest zatem pozbawione sensu? Niekoniecznie, o ile nie spodziewamy się cudu. Efektem masażu może być redukcja cellulitu, ujędrnienie i wygładzenie skóry oraz relaksacja i usunięcie napięć.

Zabiegi wyszczuplające

Gabinety kosmetyczne i gabinety masażu, oprócz masażu odchudzającego, proponują szereg zabiegów, mających wyszczuplać sylwetkę. Mogą być one dobrym uzupełnieniem programu odchudzania opartego o właściwe odżywianie i ćwiczenia. Działają korzystnie przede wszystkim na wygląd skóry. Poniżej prezentujemy przykłady takich zabiegów.

Polecamy: Jak rozpocząć odchudzanie

  • Thermage nazywany jest bezinwazyjnym liftingiem. Jest to bezpieczny zabieg, podczas którego wykorzystuje się najnowsze zdobycze nauki. Polega on na podwyższeniu temperatury głębokich warstw skóry przez zastosowanie narzędzia emitującego fale radiowe. Pozwala to na jednoczesne ujędrnienie skóry i zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych.
  • Mezoterapia bezigłowa polega na bezinwazyjnym dostarczaniu aktywnych substancji do głębokich warstw skóry. Jej innowacyjność polega na braku konieczności stosowania igły do transportu koktajli – dobieranej indywidualnie mieszaniny aktywnych substancji. Efektem mezoterapii bezigłowej ma być odmłodzenie skóry, ale także redukcja celulitu i modelowanie sylwetki.
  • Zabieg czekoladowy Body Wrapping opiera się na zastosowaniu masy, przygotowanej m.in. z czekolady o wysokiej zawartości kakao i owinięciu ciała folią. Wskazaniem do czekoladowego body wrapping jest chęć wyszczuplenia sylwetki i pozbycia się celulitu. Oprócz modelowania sylwetki, zabieg ten to doskonały, działający na wszystkie zmysły, sposób relaksu.

Zobacz też: Wczasy odchudzające

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)