POLECAMY

Jak działa Dermapen?

Czym jest Dermapen i czy pomaga cofnąć proces starzenia się skóry? Wyjaśniamy jak działa "magiczne pióro"!

fot. Fotolia

Magiczne pióro – tak o Dermapenie pisały media, kiedy się pojawił na rynku amerykańskim. Na starcie urządzenie zdobyło prestiżową nagrodę Best Medical Device na Aestethic Show w Las Vegas. Do Polski jako pierwsza przywiozła Dermapen dr Agnieszka Bliżanowska ze Światowego Kongresu Medycyny Estetycznej w Monako. Beauty designer Centrum WellDerm w Warszawie i Wrocławiu:

– To niewielkie urządzenie zachwyciło mnie swoją mocą, porównywalną do zabiegów z wykorzystaniem laserów frakcyjnych – mówi specjalista dermatolog i ekspert medycyny estetycznej. –  Na pierwszy rzut oka wygląda po prostu jak pióro, ale za sprawą opatentowanego systemu pulsujących igieł potrafi opóźnić, a nawet cofnąć proces starzenia skóry – dodaje dr Bliżanowska.

Co takiego ma w sobie Dermapen?

Zabiegi z użyciem Dermapena są uważane za jedną z najlepszych innowacji w odmładzaniu skóry, ponieważ mobilizują skórę do auto-odnowy w sposób małoinwazyjny. Urządzenie przy pomocy wibrujących igiełek „dziurkuje” naskórek. Okazuje się, że już najmniejsze bodźce, na mikroskopijną niemal głębokość dwóch dziesiątych milimetra, uruchamiają w skórze procesy naprawcze, w efekcie których produkowane są nowe (młode) włókna kolagenowe i elastynowe.

– Organizm sam wytwarza nową tkankę, która zagęszcza skórę, wypełnia zmarszczki i zastępuje blizny. Cera staje się jaśniejsza, bardziej napięta, po prostu młodsza – podkreśla dr Bliżanowska.

Maksimum efektu, minimum poświeceń

Urodowa pobudka nie wymaga praktycznie rekonwalescencji (zaczerwienienie przypominające opaleniznę można ukryć pod makijażem) i jest mniej inwazyjna niż mikronakłuwanie za pomocą popularnych wcześniej dermorolek. Dlaczego?

Urządzenie wykonuje mikronakłucia w pionie. Dzięki temu uszkodzenia powierzchniowe są niewielkie, a proces gojenia szybszy niż w przypadku rollerów, działających pod kątem – wyjaśnia ekspert WellDerm. Zabieg Dermapen jest także cenową alternatywą dla resurfacingu laserem frakcyjnym. Jest ponad 3 razy tańszy (koszt zabiegu to 690 zł), w dodatku dając porównywalne efekty, ma mniej przeciwwskazań (może być stosowany na opaloną skórę).

Zobacz też: Jak dbać o cerę?

Mezoterapia + Dermapen = nawet 1000 razy lepsze wchłanianie

Gabinety medycyny estetycznej często wykorzystują Dermapen i zastępują nim klasyczną igłę stosowaną w mezoterapii.

– Kobiety chcą maksymalnych efektów, dlatego przy jednym zabiegu pobudzamy skórę na dwa sposoby. Drażniąc ją mechanicznie, uruchamiamy proces przebudowy. Ale jednocześnie wykorzystujemy mikronakłucia do wprowadzenia w głąb czynników aktywnych. W ten sposób dodatkowo ją nawilżamy, wzmacniamy, rozjaśniamy – wyjaśnia Urszula Chodorska-Lema, kosmetolog WellDerm w Warszawie.

Przed wykonaniem serii nakłuć twarz pokrywana jest koktajlem dedykowanych skórze substancji (np. witamina C, kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe, krzemionka). Następnie w trakcie „dziurkowania” skóry preparaty są transportowane w głąb skóry. Dzięki temu wchłanianie składników aktywnych wzrasta od 100 do 1000 razy, co ma znaczenie dla jakości tworzonej nowej tkanki (kolagenu i elastyny).

Co można mikronakłuwać Dermapenem?

Dermapen świetnie sprawdza się jako mikroigłowy resurfacing.

Dla kompleksowego odmłodzenia twarzy wykonuje się nakłucia w okolicach czoła, nosa, policzków i górnej wargi. W tym ostatnim przypadku są doskonałym sposobem na spłycenie zmarszczek nad ustami. Urządzenie jest na tyle precyzyjne, że można nim pogrubiać i wzmacniać nawet delikatną skórę wokół oczu. Dzięki temu okolica ta stanie się bardziej odporna na tzw. kurze łapki, a istniejące zmarszczki zostaną spłycone. Osiągnięte po mikronakłuwaniu pogrubienie skóry rozjaśni także cienie pod oczami. Pod warunkiem że zaciemnienia są efektem ścieńczenia skóry, przez którą przebijają naczynia krwionośne. Użycie Dermapena z powodzeniem zagęszcza również skórę dekoltu oraz szyi. Przy walce z bliznami i rozstępami mikronakłuwanie może być stosowane niemal na całym ciele.

Zobacz też: Składniki aktywne w preparatach antycellulitowych

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)