POLECAMY

Jak domowymi sposobami zadbać o cerę suchą i wiotczejącą?

Co sprawia, że maseczka z ugotowanej fasoli wygładza i ożywia skórę? Jakie właściwości mają ziemniaki ugotowane w mundurkach, że skóra staje się bardziej gładka i nawilżona?
Jak domowymi sposobami zadbać o cerę suchą i wiotczejącą?

Maseczka z białego sera

Dla cery wiotczejącej dobrze zrobi maseczka twarogowa. Dwie łyżki twarogu utrzeć z łyżką mleka i sokiem z jednej cytryny. Nałożyć na twarz na pół godziny. Zmyć zimną przegotowaną wodą.

Maseczka z fasoli

Bardzo dobrze na skórę suchą i delikatną działa maseczka z fasoli (dowolnej odmiany). Filiżankę nasion należy namoczyć i zostawić na noc. Gotować w niewielkiej ilości wody do czasu, aż zmięknie. Jeszcze gorącą fasolę przetrzeć przez sito, dodać sok z połówki cytryny i łyżkę oliwy z oliwek. Kiedy masa wystygnie, nałożyć na umytą twarz na około 20 minut. Potem zmyć najpierw ciepłą, a następnie zimną wodą.

Fasola ożywia i wygładza skórę, ponieważ zawiera duże ilości witaminy z grupy B i magnez. Najlepiej zaopatrywać się w nią w sklepie ekologicznym.

Maseczka z awokado

Dla suchej cery – maseczka z awokado. Miąższ dojrzałego owocu wymieszać z surowym żółtkiem i kilkoma kroplami cytryny. Nałożyć na twarz na około 20 min. Zmyć przegotowaną letnią wodą.

Maseczka z ziemniaków

Tradycjonalistki polecają też maseczkę z ziemniaków ugotowanych w „mundurkach”. Wystarczy rozgnieść ziemniak z odrobiną mleka i nałożyć na twarz na około 20 minut. Zmyć zimnym przegotowanym mlekiem.
Maseczka spowoduje, ze skóra twarzy stanie się gładka. Ziemniaki zawierają skrobię oraz sporo witaminy C, dzięki którym poprawi się nawilżenie.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/2 lata temu
Wydaje mi się, że jak już ktoś ma wiotczejącą skórę, to pomoże tylko silna regeneracja za pomocą zabiegów medycyny estetycznej. Nie wierzę, że kremy czy maseczki podciągną zwisającą skórę twarzy. Szczerze polecam konsultację w warszawskiej Medycynie Młodości – tam z mojego doświadczenia wiem, że dobierają najwłaściwszą dla danej osoby metodą odmładzająco-regenerującą.
/4 lata temu
Niestety, sucha i wiotczejąca cera skutkuje wieloma przykrymi dolegliwościami w późniejszym wieku, np. opadającymi policzkami czy pokrytą siateczką zmarszczek szyją. Jak sobie radzić z tymi problemami dowiecie się tutaj: http://www.uroda.senior.pl/168,0,5-sygnalow-starzenia-sie-twarzy,19608.html
/6 lat temu
ta strona jest bardzo pożyteczna dla kobiet które chcą się pozbyć piegów