Jak depilować okolice bikini?

Okolice bikini są niezwykle podatne na wszelkie podrażnienia w trakcie depilacji. Kosmetyczki odradzają więc stosowania jakichkolwiek depilatorów czy wosku, gdyż może cię to narazić na ogromny ból.

depilacja okolic intymnych

fot. Fotolia

Są prostsze i niebolesne zabiegi, które pozwolą ci pięknie wyglądać latem, ale i też przez cały pozostały czas.

Kremy, pianki, żele do depilacji

W sklepach jest obecnie bardzo duży wybór tego rodzaju preparatów, a ich cena zwykle waha się od 10 do 40 złotych. Zakup kremu czy żelu jest dobrym wyborem. Depilacja nimi jest łatwa i bezbolesna. Pamiętaj tylko o wykonaniu odpowiedniej próby alergicznej, gdyż w przeciwnym razie możesz narazić się na długotrwały, nieprzyjemny ból, który w skrajnych przypadkach będzie wymagał wizyty u lekarza. Zabieg depilacji kremem, żelem lub pianką jest krótki, trwa około 15 minut. Efekt utrzymuje się zwykle od 3 do 7 dni, w zależności od grubości włosków. Zabieg ten jest o tyle bezpieczny, że uniemożliwia wrastanie włosków, gdyż depilacja odbywa się na zasadzie rozpuszczania włosków tylko na powierzchni skóry.

Polecamy: Maszynka, wosk czy depilator

Do depilacji okolic bikini wybieramy jednak preparaty przeznaczone do tego rodzaju zabiegu.

Są one znacznie delikatniejsze, zwykle zawierają dodatkowe składniki zmniejszające podrażnienie oraz mocno nawilżające. Czasami sprzedaje się również kremy 2w1, które zawierają zarówno krem do depilacji, jak i specjalny krem nawilżający, który stosuje się po zabiegu. Można jednak równie dobrze zakupić taki krem oddzielnie.

Golarki, maszynki do golenia okolic bikini?

Maszynki do golenia jak wiadomo usuwają włoski szybko, ale niezbyt efektownie. Po pierwsze łatwo się nimi skaleczyć, a rany w okolicach bikini szczególnie trudno się goją i z pewnością niezbyt efektowni wyglądają, po drugie – włoski odrastają stosunkowo szybko, a na dodatek są twardsze. Stąd też raczej nie poleca się ich do depilacji w ogóle, a już tym bardziej strefy bikini.

Zobacz także: Depilacja laserowa

Podobnie rzecz się ma z golarkami. Usuwane włoski odrastają szybko, a później trudniej je usunąć. Równiej powodują skaleczenia, ale jeszcze na dodatek podrażnienia. Odradza się ich używania.

Pasta cukrowa do depilacji okolic bikini

Jest to łagodniejsza wersja wosku. Zabieg ten usuwa włoski na dłużej niż kremy czy maszynki, ale nie podrażnia przy tym skóry, a za to ją dodatkowo nawilża i wygładza. Pastę możesz zakupić, ale równie dobrze możesz ją również samodzielnie przygotować w domu. Potrzeba ci będą następujące składniki:

  • ¾ szklanki wody z kranu,
  • ½ szklanki cukru,
  • ½ cytryny,
  • ½ łyżeczki rumianku.

Wodę, cytrynę i cukier gotować do momentu aż zmienią kolor. Dodać następnie rumianek, wymieszać i odstawić do schłodzenia. Z masy zrobić kulkę, dobrze ją wygnieść, a następnie nałożyć na skórę. Odczekać i zerwać. Potem znów wygnieść i tak dalej. Zabieg powtarza się tyle razy, aż włoski całkowicie znikną. Pastę cukrową można przechowywać przez jakiś czas w lodówce, ale przed zabiegiem należy ją odpowiednio ogrzać.

Zobacz także: Jak przygotować się do depilacji woskiem?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (21)
/3 lata temu
@anka ja używam depilatora z panasonica- można go używać na mokro co też zmniejsza ból :) Generalnie efekt jest spoko i na dłuższy czas, zdecydowanie lepszy niż maszynka :)
/3 lata temu
A jaki depilator dziewczyny polecacie zeby nie bolało i zzeby efekt był naprawde na długi czas ?
/3 lata temu
Ale wosk jest też bolesny, nawet co 3-tygodnie to byłaby dla mnie katorga. Ja wolę swoja poczciwa golarkę panasonica - mogę sobie ostrze ustawić i poziomo i pionowo więc nie mam prolemu w dotarcie do każdego włoska - i przy tym moja metoda jest bezbolesna.
POKAŻ KOMENTARZE (18)