POLECAMY

Jak depilować bikini i inne wrażliwe miejsca?

Problem podczas depilacji pojawia się wtedy, gdy chcemy usunąć zbędne włoski z okolic bardzo delikatnych i wrażliwych. Jaką metodę depilacji wtedy wybrać?
Jak depilować bikini i inne wrażliwe miejsca?

Wybieramy maszynkę

Golenie maszynką jednorazową jest najszybszą i jedną z najmniej bolesnych metod depilacji. Ważne jest jednak, jaką maszynkę jednorazowa wybieramy najlepiej, by miała dwa lub trzy ostrza (co skróci czas depilacji) oraz ruchomą głowicę (co zmniejszy ryzyko podrażnienia oraz uszkodzenia naskórka). Minusem tej metody jest krótkotrwały efekt. Już po 2-3 dniach możemy zaobserwować ponowny wzrost włosków.

Wosk lub depilator elektryczny

Nieco dłużej możemy się cieszyć gładką skórą wybierając metodę usuwania zbędnego owłosienia woskiem lub depilatorem elektrycznym. Efekt takiej depilacji utrzymuje się 2-3 tygodni, jednak te metody wiążą się z dużym podrażnieniem skóry czasem również wrastaniem poszczególnych włosków i niestety nie należy do przyjemnych (ból jest mniejszy przy kolejnych depilacjach).

Zobacz także: Czy depilacja musi boleć?

Pianki i kremy do depilacji

Dobrym rozwiązaniem dla skór wrażliwych jest używanie do depilacji specjalnych kremów i pianek, które w swoim składzie zawierają składniki które łagodzą i zmniejszają podrażnienia. Produkt taki nakłada się na miejsce, z którego chcemy usunąć owłosienie i po ok. 3-15 minutach – w zależności od użytego produktu – ściągamy specjalną szpatułką, która jest dołączona do zestawu lub po prostu zmywamy woda. Ważne by przed wykonaniem tej metody depilacji wykonać próbę uczuleniową (nanosimy na kilka minut preparat na fragment skóry, aby sprawdzić czy nie występuje reakcja alergiczna w postaci np. silnego zaczerwienienia lub świądu).

Po depilacji pamiętamy o nałożeniu preparatów łagodzących zmniejszających podrażnienia i zaczerwienienie, które zazwyczaj zawierają w swym skaldzie panthenol, alatoninę, miętę, wyciąg z rumianku.

Usuń włoski laserem

Coraz bardziej popularną metoda pozbycia się zbędnego owłosienia jest laser. Depilacja laserowa polega na podgrzaniu mieszka włosowego wiązką światła emitowanego przez laser. Dochodzi do jego uszkodzenia oraz zniszczenia cebulki włosa. Ze względu na to, że włoski są w różnej fazie wzrostu zabieg ten należy powtórzyć około 5 razy w odstępach około 3-4 tygodni.

Zobacz także: Na czym polega depilacja laserowa?

Agnieszka Gruschke-Chmielewska
Anna Bochniak-Bomba

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/rok temu
Depilacja laserowa to teraz najlepsza i najskuteczniejsza forma pozbycia się włosków na długi czas. Najlepiej jeśli znajdziemy miejsce gdzie mają najnowoczesniejsze lasery, przez co zabieg jest bezbolesny. ja tak mam w DrLegrand.pl w krakowie. chodzę regularnie i zawsze jestem zadowolona
/6 lat temu
Dobry fotograf, Zielona Góra; fotografia dziecięca, ślub, ciąża, profesjonalne sesje zdjęciowe. Fotografia artystyczna. www.nasniedogoniat.com
/6 lat temu
Ja postawiłam na trwałą depilację, czyli laserową :) Jestem zadowolona, efekt jest widoczny ( a raczej nic nie pozostało z włosków :) ). Koleżanka mi poleciła fajny salon w warszawie, gdzie mają dobre urządzenia z i systemem chłodzącym i przez to Cię nic nie boli. W tym salonie był akurat laser diodowy GB5D Glam Beauty. Teraz zastanawiam się nad depilacją pach i wąsika :)
POKAŻ KOMENTARZE (2)