Dzienny harmonogram urody fot. FREE/kolaż polki.pl

Jak dbać o urodę - dzienny harmonogram

Chcesz wyglądać pięknie? Spróbuj działać zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez naturę
Karolina Kalinowska / 13.10.2015 13:38
Dzienny harmonogram urody fot. FREE/kolaż polki.pl

Godzina 06.00 - 07.00

Weź orzeźwiający prysznic - wcześnie rano ciśnienie krwi jest obniżone, podniesie je niezbyt gorący prysznic. Zakończ go, polewając się na przemian ciepłą i chłodną, a nawet zimną wodą.

Godzina 07.00 - 09.00

To doskonały czas dla włosów! Poranne mycie usunie zanieczyszczenia z poprzedniego dnia i łój wydzielany przez skórę w nocy. Dzięki temu włosy będą bardziej podatne na układanie.

Godzina 13.00 - 14.00

To dobra chwila na relaks - jeśli możesz, oderwij się od codziennych zajęć, zjedz lekki posiłek i nałóż na twarz maseczkę. To może być najprostszy domowy kosmetyk, np. miąższ rozgniecionego dojrzałego banana z dodatkiem 1/2 łyżeczki miodu. Zmyj letnią wodą po 15 minutach.

Godzina 14.00 -15.00

Czas na bolesne zabiegi... Teraz właśnie poziom endorfin jest najwyższy. Poprawiają nastrój, ale przede wszystkim sprawiają, że słabiej odczuwamy ból. Dlatego właśnie w tych godzinach łatwiej znieść bolesne zabiegi, jak mechaniczne usuwanie włosków – woskiem, pastą cukrową czy depilatorem.

Godzina 17.00 - 18.00

Modelujemy sylwetkę! Po południu siła mięśni jest aż o 1/3 większa niż w pozostałych porach dnia. Ciśnienie krwi osiąga najwyższe wartości. To sprzyja pracy nad zgrabną figurą i kondycją. Warto wtedy iść na siłownię, basen lub spacer.

Godzina 19.00 - 20.00

Poproś partnera o delikatny masaż pleców, zamknij oczy i poddaj się przyjemności. O tej porze reagujemy mocniej na dotyk i zapach.

Godzina 22.00 - 23.00

Akcja regeneracja! Po starannym demakijażu wmasuj w skórę krem odżywczy. Kosmetyk na noc powinien być bogatszy niż ten na dzień. Musi nie tylko nawilżyć skórę, ale także pomóc jej w odbudowie (wit. A i E, olejki roślinne, fitohormony) i zwalczyć wolne rodniki (wit. C, koenzym Q10).

Godzina 23.00 - 24.00

Zasypiaj najpóźniej przed północą! Podczas głębokiego snu skóra regeneruje się najlepiej. W tym czasie rośnie produkcja kolagenu i elastyny, które odpowiedzialne są za jędrność i szybką odnowę komórek. Gdy nie śpisz, natura walczy ze zmęczeniem. Po nieprzespanej nocy twarz jest blada, oczy podkrążone.

Na podstawie tekstu zamieszczonego w magazynie "Pani Domu"

Więcej kosmetycznych porad: