POLECAMY

Jak dbać o skórę jesienią i zimą?

Jesień i zima to szczególny okres w pielęgnacji skóry. Niska wilgotność powietrza i gwałtowne zmiany temperatury wysuszają naszą skórę i powodują pojawianie się zmarszczek. Jak zatem dbać o skórę jesienią i zimą?
Jak dbać o skórę jesienią i zimą? fot. Fotolia

Kwas hialuronowy

Stosuj kremy nawilżające na bazie kwasu hialuronowego, który wiąże cząsteczki wody, a tym samym pomaga utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia skóry. Podobne właściwości wykazują ceramidy, które utrzymują poziom nawodnienia, a tym samym zapobiegają wysuszeniu skóry i zmarszczkom. Jeśli będziesz stosować kremy i preparaty z tymi związkami, Twoja skóra stanie się gładsza i bardziej sprężysta, dzięki czemu odzyskasz młody wygląd.

Retinol – pochodna witaminy A

Kolejną ważną dla skóry substancją jest retinol – pochodna witaminy A. Pobudza on skórę do budowy nowych komórek i produkcji kolagenu, odpowiedzialnego za sprężystość skóry, dzięki czemu odmładza skórę i likwiduje zmarszczki oraz przebarwienia, zwłaszcza dosłoneczne. Jego właściwości stymulujące przydają się zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, ponieważ zwiększona produkcja komórek i kolagenu sprzyja pogrubianiu się skóry, co stanowi kolejną warstwę ochronną.

Zobacz także: Jaki krem pod oczy wybrać na zimę?

Filtry UVA i SPF

Zimą, tak samo jak latem, niezbędne są filtry przeciwsłoneczne. Nawet jeśli nie świeci słońce i jest zimno, promienie słoneczne wciąż atakują Twoją skórę. Jeśli wybierasz się na narty, weź ze sobą krem, który oprócz substancji nawilżających zawiera wysokie filtry UV, ponieważ w górach jesteś kilkakrotnie bardziej narażona na działanie szkodliwych promieni słonecznych niż w mieście. Filtry UV chronią skórę przed przebarwieniami i zmarszczkami, więc jeśli zależy Ci na młodo wyglądającej cerze, zaprzyjaźnij się z nimi na dobre.

Witamina C

Witamina C bierze udział w syntezie i naprawie kolagenu – białka. Jest doskonałym antyoksydantem, wygładza niedoskonałości i blizny, likwiduje przebarwienia, zapobiega alergiom skórnym oraz wspaniale odmładza skórę.

Zobacz także: Ziołowa pielęgnacja skóry

Witamina E

Witamina E chroni skórę przed negatywnym wpływem promieni słonecznych oraz neutralizuje działanie wolnych rodników. Witamina ta jest wskazana szczególnie osobom narażonym na stres, promienie słoneczne oraz dym papierosowy.

Zimą pamiętaj, aby wybierać kremy na bazie olejków, nie wody, gdyż może ona zamarzać, powodując uszkodzenia skóry. Co więcej, krem na bazie olejku tworzy dodatkową warstwę ochronną, która utrzymuje się na skórze znacznie dłużej niż w przypadku kremu na bazie wody.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/5 lat temu
Na pewno krem na naczynka o którym piszecie jest tutaj podstawą jeśli chodzi o profesjonalną pielęgnację naszej skóry. Jestem jak najbardziej za.
/5 lat temu
.
/5 lat temu
Fajnym sposobem jest też nawilżanie skóry oliwką dla dzieci :)
POKAŻ KOMENTARZE (8)