Jak wyglądać młodo? fot. FREE

Jak dbać o skórę, aby jak najdłużej wyglądać młodo?

Poznaj 4 sprawdzone sposoby
Karolina Kalinowska / 08.02.2016 09:03
Jak wyglądać młodo? fot. FREE

Wszędzie można znaleźć wiele komentarzy i porad dotyczących tego, co powinniśmy robić i czego unikać, jeżeli zależy nam na zachowaniu młodego wyglądu na dłużej. Jak zatem znaleźć odpowiednie rozwiązania? Najlepiej zacząć od małych kroków, które w przyszłości będą miały duże znaczenie.

1. Oczyszczanie

Staranny demakijaż to kobiecy obowiązek od chwili, gdy zaczynamy używać kosmetyków i malować się. Przy stosowaniu preparatów do demakijażu należy również pamiętać, że niektóre z nich mogą również trochę wysuszać skórę. Jednak to tylko dodatkowy powód do przestrzegania kolejnej.

2. Nawilżanie

Nie od dziś wiadomo, że na suchej skórze szybciej pojawiają się oznaki starzenia. Dlatego pierwszym krokiem w walce o piękną skórę powinno być jej odpowiednie nawilżenie. Najlepiej zdecydować się na krem, którego głównym zadaniem jest właśnie nawilżanie.

3. Dbaj o siebie!

Ta zasada wydaje się dosyć prosta, ale czy na pewno tak jest? W młodym wieku wydaje nam się, że nie szkodzimy skórze. Niestety najczęściej jest to błędne wrażenie. Skóra wtedy po prostu łatwiej się regeneruje. Dlatego nie widać na niej wyraźnych śladów spowodowanych paleniem papierosów, pomijaniem demakijażu czy nieprzespanymi nocami. Różnicę zobaczymy dopiero po latach, gdy na skórze zaczną pojawiać się coraz bardziej widoczne zmarszczki i kiedy zaczniemy wyglądać po prostu starzej niż rówieśniczki.

4. Zwalczaj problemy swojej skóry

Trądzik, przebarwienia, zaczerwienienia, blizny – większość z nas doświadczyła lub doświadczy choćby jednego z tych problemów. U części osób wystarczą odpowiednie kosmetyki. Jeżeli nie należycie do tej grupy szczęśliwców to nic straconego. Dobrym rozwiązaniem jest konsultacja w gabinecie medycyny estetycznej i poddanie się dokładnej analizie stanu skóry, którą umożliwia m.in. aparat VISIA. Pomoże to ustalić problemy skóry i zaplanować odpowiednie leczenie .

Gdy mamy 20-30 lat zazwyczaj nie myślimy o starzeniu i ciężko nam wyobrazić siebie co będzie działo się z naszą skórą za kilka, czy kilkanaście lat. W zasadzie trudno się temu dziwić młoda skóra z reguły jest gładka, jędrna i rozświetlona. Czy jednak tak będzie zawsze? Nie! Już po 25 roku życia większość z nas może zauważyć u siebie pierwsze oznaki starzenia. Do tego dochodzą różnego rodzaju niedoskonałości, które mogą wystąpić niemal u każdego. Dlatego warto zadbać o siebie już dziś!

 

💋

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Monica Bellucci (@monicabellucci)

Na podstawie informacji prasowej Yonelle

Więcej kosmetycznych porad:

Nowy, szokujący sposób konturowania twarzy
Trend pielęgnacyjny prosto z Japonii!
5 noworocznych postanowień dla urody

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)