Wyniki badań potwierdzają, że najlepsze odchudzanie, to odchudzanie stopniowe /fot. Shutterstock

Jak dbać o pośladki po czterdziestce?

Pośladki panie zaniedbują najczęściej. Na efekty nie trzeba długo czekać. Skóra na nich staje się zwiotczała, często pojawiają się trudne do usunięcia rozstępy lub cellulitis. Zapobiec takiemu stanowi rzeczy mogą systematyczne zabiegi pielęgnacyjne.
/ 21.03.2011 14:49
Wyniki badań potwierdzają, że najlepsze odchudzanie, to odchudzanie stopniowe /fot. Shutterstock

Podczas codziennej wieczornej kąpieli należy za pomocą prysznica z silnym, przemiennym (raz zimnym, raz ciepłym) strumieniem wody masować pośladki, kończąc zawsze zimną wodą. Dzięki temu krew zacznie szybciej krążyć, wzrośnie napięcie skóry i mięśni. Ponadto wodny masaż korzystnie wpłynie na wygląd pośladków i pomoże w pozbyciu się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej.

Zobacz także: Jak przygotować kąpiel ujędrniającą?

Masaż można wykonywać również specjalną rękawicą (podczas kąpieli lub bezpośrednio po niej) wcierając jednocześnie nawilżający balsam. Zabieg należy wykonywać delikatnie, okrężnymi ruchami.

Raz w tygodniu warto zastosować peeling, dzięki któremu usunięty zostanie martwy naskórek. Najlepiej wykonywać go gruboziarnistym kosmetykiem, ponieważ w tym miejscu skóra jest dość gruba.

Pośladki ujędrnią także morskie substancje. Algi np. ułatwiają pozbycie się nadmiaru wody i toksyn z organizmu. Można również używać preparatów zawierających wyciągi z wodorostów – dodawanych do kąpieli w postaci olejków lub w postaci żelu wmasowywanych w skórę.

Ujędrnianie w gabinecie kosmetycznym

W gabinecie kosmetycznym można zamówić drenaż limfatyczny. Polega on na masowaniu ciała okrężnymi ruchami wzdłuż dróg, którymi przepływa limfa. Zabieg rozpoczyna się od nóg, szczególną uwagę poświęcać należy pośladkom.
Skuteczna jest też kuracja olejkami. Polega ona na tym, że po peelingu kosmetyczka wmasowuje w skórę ekstrakty z rozmarynu, lawendy lub cytryny. Potem owija pośladki specjalną folią i przez około 20 minut naświetla je promieniami podczerwonymi. Zabieg ten przyspiesza usuwanie wody i toksyn i przywraca elastyczność tkance łącznej. Zabieg trwa około pół godziny.

Zobacz także: Zabiegi ujędrniające w gabinecie kosmetycznym

Źródło: Grażyna Łoś, Bądź piękną po czterdziestce, Wydawnictwo Printex