Piękne plecy fot. Fotolia

Jak dbać o plecy, aby były gładkie i kuszące?

Jak dbać o plecy? Chciałabyś pokazać się w sukience odsłaniającej ramiona i plecy, ale wstydzisz się krostek i przebarwień? Jest na nie prosty sposób!
/ 27.10.2010 12:31
Piękne plecy fot. Fotolia

Ponieważ skóra w tej okolicy bardzo wolno się regeneruje, należy o nią troskliwie dbać. Żeby zmniejszyć wypryski na ramionach i plecach, tak jak na twarzy, powinnaś stosować odpowiednie kosmetyki.

Codzienna pielęgnacja

Aby właściwie ją nawilżyć, pamiętaj o codziennym prysznicu, stosowaniu balsamu. Po umyciu powinnaś bardzo dobrze się wytrzeć, nie pozostawiając mokrych miejsc. Następnie wmasuj odpowiednie dla skóry: suchej lub tłustej, kosmetyki regenerujące poziom wody w organizmie. Obecnie na rynku kosmetycznym znajdziemy mnóstwo maseł do ciała, oliwek lub balsamów z mocznikiem, ceramidami, aminokwasami, witaminą A i E oraz kwasem mlekowym.

Sprytne oczyszczanie

Do dokładnego umycia pleców niezbędna jest gąbka z wydłużoną rączką lub specjalna szarfa masz wtedy pewność, że nie pominiesz żadnego miejsca na skórze.

Zob. także: Czy wiesz jak przygotować plecy na letnie szaleństwo?

Złuszczanie

Równie ważne, jak jej nawilżanie, jest złuszczanie starego naskórka. Najlepsze do tego zabiegu będą peelingi i to te gruboziarniste. Świetnie nawilżają i odżywiają skórę. Powinnaś stosować je nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu.

Doskonały będzie również peeling kawitacyjny, który głęboko oczyści skórę, złuszczy martwe komórki i wygładzi naskórek. Podobny efekt możemy uzyskać korzystając z zabiegu złuszczania za pomocą kwasów AHA. Również eliminuje martwe komórki naskórka, zapobiega jego rogowaceniu. W efekcie wygładzi skórę, poprawi jej elastyczność i nada jej promienny kolor.

Czym są kwasy AHA

Kwasy AHA należą do kwasów rozpuszczalnych w wodzie, dlatego też nie mają zdolności do przenikania przez warstwę sebum. Z tego też względu preparaty z kwasami AHA są bardziej polecane dla skóry suchej, w przypadku cery trądzikowej.

Jak stosować produkty z kwasami AHA

Produkty z kwasami aplikujemy maksymalnie jeden raz dziennie. Stosowanie kwasów 2 lub 3 razy w tygodniu często okazuje się najlepszą opcją dla osób o suchej, bardziej wrażliwej cerze. Osoby te powinny wybierać kremy z kwasami o bogatszej, nawilżającej konsystencji.

Nawilżenie

Nie bez znaczenia jest również to, czym się myjemy: mydła, żele pod prysznic, płyny do kąpieli. Jeśli masz problem ze skórą polecamy olejek lub dermokosmetyk. Przeznaczone są one dla osób bardzo wrażliwych ze skłonnościami atopowymi. Oba świetnie zaopiekują się naszą skórą.

Zob. także: Wszystko, czego jeszcze nie wiesz o nawilżaniu skóry

Po takich zabiegach aż chciałoby się udać do solarium i nadać plecom odrobinę brązu. Nie ma nic gorszego jak opalanie lampami. Taki sam efekt, a dużo zdrowszy dla skóry, możesz uzyskać stosując samoopalacz lub balsam lekko brązujący.

Solarium jest najszybszym sposobem, aby zafundować sobie szybsze starzenie skóry, przebarwienia i nowotwory. Po jednej sesji może wypryski znikną, ale w krótkim czasie wrócą i to bardziej nasilone. Ponieważ skóra pleców jest bardzo cienka trzeba ją zabezpieczać przed szkodliwymi promieniami. Najlepsze do tego będą kosmetyki w wysokim filtrem.