POLECAMY

Jak dbać o ciało? (poradnik)

Podpowiadamy, jak pozbyć się halluksów i cellulitu, czy warto korzystać z sauny i solarium, czym jest grota solna i dlaczego nadmierna potliwość powinna zostać skonsultowana z lekarzem specjalistą. Zadbaj o swoje ciało, by czuć się dobrze w swojej skórze.
Jak dbać o ciało? (poradnik)

Miejska jaskinia

Gdzie w mieście można się jednocześnie zaszyć przed gwarem, wyciszyć, zrelaksować i zadbać o swoje zdrowie? W grocie solnej! Uzyskany dzięki nagromadzeniu soli mikroklimat działa jak klimat nadmorski: pomaga w przewlekłych nieżytach nosa, pylicy płuc, astmie oskrzelowej i przewlekłym zapaleniu płuc. Pomaga też w przypadku schorzeń dermatologicznych (łuszczycy i zapaleniu skóry). Bajkowa sceneria groty solnej przenosi ponadto w całkiem inny wymiar...

Sprawdź: Grota solna - jaskinia dla zdrowia w centrum miasta

Opalanie

Opalanie - przyjemność czy ryzyko? Przyjemność dla wielu, ryzyko - gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa. Nieodpowiednie opalanie w najlepszym wypadku skutkuje poparzeniami slonecznymi, w najgorszym - nawet nowotworem skóry. O czym każdy opalający się nie powinien zapomnieć? Jak sprawdzić swój fototyp skóry? Jak przygotować skórę do opalania? Jak zatrzymać opaleniznę na dłużej? Jak nawilżać skórę? Ile czasu wolno się opalać? Jak często ponawiać smarowanie się olejkiem lub kremem, np. na plaży?

Sprawdź: Jak prawidłowo się opalać?

Solarka, skwarka, frytka - chcesz tego uniknąć?

Marzysz o opaleniźnie, ale nie masz czasu i/lub ochoty na słoneczne kąpiele? Rozważasz wizytę na solarium? Uważaj, to nie jest bezpieczne rozwiązanie. Jeśli jednak bardzo pragniesz szybko się opalić, radzimy jak korzystać z solarium: rozważamy wady i zalety takiego opalania, wyjaśniamy podstawowe zasady korzystania z solarium i zdradzamy, o czym bezwzględnie należy pamiętać. W poniższym artykule dowiesz się też, kto na pewno z solarium nie powinien korzystać.

Sprawdź: Jak korzystać z solarium?

Halluksy precz!

Halluksy - bolesne i nieładne, z pewnością niepożądane i szpecące. Ich powstawaniu sprzyja nadwaga, siedząco-stojący tryb życia, źle dobrane obuwie oraz słaba kondycja fizyczna. Jeśli chcemy się ich pozbyć, musimy rozważyć leczenie operacyjne i bezoperacyjne. Zawsze jednak najważniejsza jest profilaktyka - po co potem cierpieć, jak można w prosty sposób uniknąć problemu? O leczeniu i profilaktyce halluksów przeczytasz w poniższym artykule.

Sprawdź: Jak walczyć z halluksami?

Nie chcę mieć cellulitu!

Mówi się, że każda prawdziwa kobieta ma chociaż trochę cellulitu. Nie podpisujemy się pod tym stwierdzeniem, ale jesteśmy pewni: każda, która go ma, pragnie się go pozbyć. I to jak najszybciej. Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, ale wymaga cierpliwości. W naszej galerii dowiesz się, jak to zrobić: kilka zaproponowanych przez nas kroków pomoże Ci pozbyć się szpecącego cellulitu i znów cieszyć się gładką, jędrną skórą. Niektóre z nich mogą Cię zaskoczyć!

Sprawdź: Jak się pozbyć cellulitu?

Ach, ten pot!

Wciąż czujesz się mokro i nieświeżo? Pot zalewa Ci oczy? Jesteś wciąż przeświadczony, że nieładnie pachniesz? Być może masz problemy z nadmierną potliwością. Jeśli tak, radzimy pięć sposobów, by pozbyć się tego kłopotu: po pierwsze wyklucz choroby. Nadmierna potliwość może wskazywać na wiele dolegliwości. Po drugie - zadbaj o odpowiednią dietę. Ogranicz więc białka i tłuszcze w swoim jadłospisie. Po trzecie - skorzystaj z dobrodziejstw ziół. Pomocne dla Ciebie może być picie wywarów. Po czwarte - zakup odpowiednie antyperspiranty. Po piąte - udaj się do lekarza.

Sprawdź: 5 sposobów na walkę z nadmierną potliwością

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
Ja na cellulit i ładne ciało mam swój sposób.Kupuję sole naturalne firmy Solana mają z Morza Martwego , na stopy ,do kąpieli i dobre jakościowo kosmetyki .Taka kąpiel 15 minutową i po kilku razach skora jest odżywiona i gładka.Tylko nie używa się wtedy mydła.
/4 lata temu
Tutaj jest spis bardzo fajnych naturalnych preparatów, które dbają o skórę - http://www.naturala.pl/tag/42/jak_dbac_o_skore