POLECAMY

Jak dbać o ciało podczas kąpieli?

Chcesz zafundować sobie przyjemność, a jednocześnie zadbać o swoje ciało? Przygotuj kąpiel z dodatkami, które odżywią Twoją skórę i sprawią, że znowu poczujesz się piękna.
Jak dbać o ciało podczas kąpieli?

Oprócz standardowej kąpieli w gorącej wodzie, z dodatkiem olejków eterycznych (różanych, sosnowych, eukaliptusowych), soli kąpielowych (morskich, kwiatowych) czy płynów o niezliczonej ilości zapachów (od klasycznych różanych czy mlecznych po owocowe lub kokosowe z nutą egzotyki), można skorzystać z tak zwanych kąpieli leczniczych.

Co najważniejsze, nie trzeba wyjeżdżać do ośrodka zdrowia czy SPA, żeby poczuć się jak w siódmym niebie – wiele z tych prostych zabiegów kąpielowych można przygotować samodzielnie we własnym domu.

Kąpiel wygładzająca i łagodząca

Do kąpieli wygładzających i łagodzących podrażnienia należy między innymi kąpiel w otrębach pszennych. Kilogram otrąb w lnianym worku gotujemy przez godzinę, następnie roztwór wlewamy do wanny z wodą. Należy pamiętać, iż dbanie o zdrowie nie lubi przesady!

Taka kąpiel powinna trwać między 10 a 15 minut. 

Zobacz także: Olejki do aromaterapii

Kąpiel na bezsenność

Przy osłabieniach, bezsenności i problemach układy nerwowego, warto wybrać kąpiel ziołową. Kilkanaście dekagramów wybranych ziół (lawendy, mięty, kwiatu bzu, róży czy jaśminu) parzymy około przez pół godziny we wrzątku, pamiętając, by nie dopuścić do wrzenia i gotowy napar wlewamy do wanny wypełnionej wodą.

Taka kąpiel powinna trwać do 20 minut.

Kąpiel na dobre trawienie

Wielu entuzjastów ma także hydroterapia kontrastowa, czyli kąpiel na przemian w zimnej i ciepłej wodzie. Pobudza ona organy wewnętrzne i poprawia trawienie, dlatego niektórzy uznają ją za sprzymierzeńca w odchudzaniu. Taki zabieg można bez obaw stosować we własnej łazience, zaczynając od strumienia ciepłej wody.

Zobacz także: Kąpiele ziołowe

źródło: Nantes.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
Przed snem najlepiej jest przygotować kąpiel z lawendą, dodać jeszcze kilka kropelek olejku, zapalić świece i gwarantuję że będzie się cuuudownie spało :)