POLECAMY

Jak dbać o biust, żeby wyglądał jak u dwudziestolatki?

Piękny biust, niezależnie od tego, jakiej jest wielkości, kojarzy się z kobiecością. Piersi nie posiadają jednak mięśni, które pozwoliłyby na długo zachować ich młodzieńczą sprężystość i piękny kształt. Na wygląd piersi niemały wpływ mają także mięśnie klatki piersiowej, pleców i szyi.
Jak dbać o biust, żeby wyglądał jak u dwudziestolatki?

Marzenie każdej kobiety to sterczący, twardy biust. Można go utrzymać w dobrej formie dzięki odpowiedniej pielęgnacji i ćwiczeniom. Skóra piersi jest aksamitna i delikatna, ale wyjątkowo cienka i bardzo podatna na wiotczenie i wysuszenie.

O czym trzeba pamiętać?

Aby temu zapobiec, warto codziennie wykonywać hydromasaż. Można go wykonywać, kierując chłodny strumień wody na dekolt, a potem prowadzić go wokół piersi, zakreślając ósemki. Masaż taki można wykonać także za pomocą kostek lodu.
Codziennie również należy kolistymi ruchami wcierać krem ujędrniający piersi.

Zobacz także: Jak poprawić wygląd biustu szybko i skutecznie?

Zabiegi te będą miały lepsze działanie, jeżeli co kilka dni będzie się wykonywało łagodny peeling.Doskonale na ujędrnienie piersi wpływa maseczka z jabłka. Dwa obrane ze skórki jabłka należy zetrzeć na drobnej tarce i rozprowadzić na biuście. Po około 30 min. zmyć letnią wodą i wklepać odpowiedni krem. Maseczka jest szczególnie polecana dla zwiotczałej skóry. Wtedy należy ją stosować kilka razy w tygodniu.

Inną maseczkę o podobnym działaniu można sporządzić z dwóch łyżek oleju sojowego zmieszanego z dwiema łyżkami zmielonego siemienia lnianego, łyżką miodu i soku z cytryny. Maseczkę rozsmarować na skórze piersi i dekoltu. Po 20 minutach zmyć ciepłą wodą.

Doskonale na ujędrnienie piersi ma inny kosmetyk, który można kupić w drogeriach, czyli błoto morskie (tzw. guam). Smaruje się nim skórę i na pół godziny owija ciało folią spożywczą. Potem należy je zmyć i wklepać krem ujędrniający.

Chirurgiczna korekta piersi

W ostatnich czasach modna stała się chirurgiczna korekta piersi. Powinna ona być wykonywana przez doświadczonego chirurga plastycznego. Przed wykonaniem zabiegu konieczne są niezbędne badania. Najczęściej stosuje się dwa rodzaje implantów: z soli fizjologicznej albo silikonu. Wkładki trzeba jednak po kilku latach wymieniać. W celu zmniejszenia piersi stosuje się zabieg polegający na wycięciu fragmentu skóry, tkanki podskórnej i gruczołu.

Zobacz także: Jak przygotować ujędrniającą kąpiel?

Źródło: Grażyna Łoś, Bądź piękną po czterdziestce, Wydawnictwo Printex

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
dobrze jest dużo chodzić na czterech, szurając piersiami o podłogę
/5 lat temu
Teraz coraz więcej kobiet sięga po odpowiednią suplementację jeśli chodzi o odpowiednie działanie na nasz biust. I takim skutecznym srodkiem jest na pewno Elevation Plus. Rewelacyjne efekt które na pewno pozwolą na to aby Wasz biust był jędrny i nawet większy o jeden rozmiar polecam na kosmetolog.sklep.pl