POLECAMY

Implanty mięśni piersiowych – kulturysta w godzinę?

Marzysz o umięśnionej klacie, ale pomimo morderczych treningów i przestrzegania diety trudno jest Ci uzyskać wymarzoną sylwetkę? Chirurgia plastyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom panów i od niedawna proponuje… implanty mięśni piersiowych dla mężczyzn. Czy sztuczna klatka piersiowa to dobry pomysł?
Implanty mięśni piersiowych – kulturysta w godzinę? fot. fot. Fotolia

Piękno nie tylko dla kobiet

Dbanie o piękny i zdrowy wygląd zawsze było domeną kobiet. Jednak mężczyznom również zależy na dobrym wyglądzie, dlatego coraz częściej i oni korzystają z pomocy chirurga plastycznego. Dzięki implantom klatki piersiowej mogą uzyskać wymarzoną sylwetkę. Jednak czy każdy może poddać się operacji? Jak wygląda zabieg? Czy wszczepianie implantów jest bezpieczne? Ile kosztują implanty mięśni piersiowych?

Kto może poddać się operacji?

Operacja plastyczna powinna być traktowana jako ostateczność. Pacjent powinien najpierw podjąć próbę uzyskania upragnionej sylwetki w sposób naturalny, czyli poprzez ćwiczenia i odpowiednią dietę. Dopiero kiedy nie będzie mógł uzyskać oczekiwanych rezultatów, może oddać się w ręce chirurga plastycznego.

Operacja polecana jest pacjentom, którzy chcą:

  • powiększyć klatkę piersiową;
  • dokonać korekty konturu klatki piersiowej;
  • dokonać pourazowej rekonstrukcji mięśni;
  • dokonać rekonstrukcji po utracie tkanki miękkiej.

Operacja wskazana jest też dla pacjentów z zespołem Polanda.

Jak się przygotować do operacji?

Przed operacją odbywają się konsultacje, w czasie których dokonywane są dokładne pomiary klatki piersiowej i plan operacji.

Poza tym bardzo ważne jest, aby pacjent na 2 tygodnie przed operacją nie chodził na siłownię.

 Jak przebiega operacja?

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. W dole pachowym wykonuje się niewielkie nacięcie i przy użyciu endoskopu tworzy się miejsce pod mięśniem piersiowym, a następnie umieszcza się tam silikonowy implant. Po założeniu szwów zakłada się uciskowy opatrunek.

Pierwsze 3-4 tygodnie po operacji nie wolno ćwiczyć ani podnosić ciężarów. Oczywiście zależy to od czynników indywidualnych, ale przyjmuje się, że po 6 tygodniach pacjent odzyskuje pełną sprawność. Po miesiącu blizny są prawie niewidoczne.

Zobacz też: Chirurgia plastyczna mężczyzn - jak poprawić męski wygląd?

Jakie powikłania mogą wystąpić?

Zanim podejmie się decyzję o operacji, należy ją dobrze przemyśleć i wziąć pod uwagę ewentualne powikłania.

Choć ryzyko zakażenia wynosi jedynie 1%, to jeśli do niego dojdzie, konieczne jest usunięcie implantu, a wszczepienie nowego może nastąpić dopiero po 6 miesiącach.

Ryzyko krwiaka również wynosi 1%.

Istnieje również ryzyko, że dojdzie do gromadzenia się wokół implantu treści surowiczej – seromy. Może też nastąpić opóźnienie gojenia się ran.

Inne powikłania to ryzyko przesunięcia implantu, uszkodzenie mięśniowe czy uszkodzenie nerwu.

Warto wiedzieć, że jeśli pojawią się jakieś komplikacje, to w każdej chwili można usunąć implanty. Jest to zabieg dość prosty, po którym powrót do zdrowia jest całkiem szybki.

Ile kosztuje operacja?

Koszt operacji waha się między 4000 a 10 000 złotych.

Zobacz też: Stulejka - czy zawsze wymaga leczenia?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
Sztucznie napompowana kobieta. Nie widzę różnicy
/6 lat temu
Sztucznie "napompowany" przez chirurga facet. Czy tylko mnie wydaje się to żałosne?