Ideały piękna w roku 2011

Prawidłowa odpowiedź brzmi, że piękniejsze niż 2010. Niestety, ostatnie raporty z międzynarodowych sondaży wskazują, że nie wszyscy słyszeli o zdrowym uśmiechu do własnego odbicia w lustrze.
/ 05.04.2011 07:18

Prawidłowa odpowiedź brzmi, że piękniejsze niż 2010. Niestety, ostatnie raporty z międzynarodowych sondaży wskazują, że nie wszyscy słyszeli o zdrowym uśmiechu do własnego odbicia w lustrze.

Magazyn „Allure” przeprowadził szerokie badania ponad 2000 kobiet i mężczyzn amerykańskich pytając ich o postrzeganie piękna. Odpowiedzi były różne - do przewidzenia, ale też zaskakujące.

Wątpliwe kształty

73% kobiet uważa, że pełne, krągłe ciało jest dzisiaj znacznie bardziej seksowne niż uważało się w poprzedniej dekadzie. Wygląda na to, że postacie takie jak Kim Kardashian, Christina Hendricks czy Crystal Renn faktycznie zmieniły nasze podejście do przysłowiowego grama tłuszczu, którego czasy Kate Moss nie znosiły. Mimo wszystko 85% respondentek spytanych o szerokość swoich bioder chciałoby je koniecznie zwęzić. Wygląda więc na to, że choć życzliwszym okiem patrzymy na czyjąś pupę, to same wciąż jednak wolimy mniejsze rozmiary dla siebie.

Pociągająca, zaokrąglona Kim Kardashian

Fot. celebrityrant.blogspot.com

Wiek młodości

93% kobiet przyznaje, że czuje wielką presję, aby wyglądać wciąż młodo. Pozostaje zapytać czy pozostałe 7% to nastolatki, które jeszcze o zmarszczkach nie słyszały. Faktycznie trudno dać dziś przykłady wspaniałych, pożądanych, dojrzałych kobiet, które nie nosiłyby na sobie znamion skalpela, botoksu czy choćby photoshopu. Ba, mężczyźni pytani o najpiękniejszy wiek kobiety odpowiadają dziś - 28 lat. Przed jedenastu laty w takiej samej ankiecie „Allure” wynik był 31…

Wyprasowana twarz Nicole Kidman

Fot. celebrityroyale.com

Panowie z kompleksami

Zmienia się również postrzeganie piękna męskiego i to przez samych panów. 35% respondentów zapytanych jaką część ciała najbardziej chciałoby w sobie zmienić odpowiedziało brzuch - czyżby wreszcie zrozumieli, że kobiecie bardziej zależy na sześciopaku niż zawartości majtek? 86% facetów chciałoby ważyć mniej (tak jak 97% kobiet!,) zaś 22% chciałoby mieć większą pupę! To zaskoczenie roku - czy małe, zgrabne męskie tyłeczki wychodzą z mody?

Facet, który nie musi się zmieniać, czyli Oraine Barrett

Fot. frillr.com

Dzikie koty

Kuguary, czyli jak w Ameryce zwie się dojrzałe, seksowne kobiety polujące na młodą męską zwierzynę, to wciąż zjawisko modne i z botoksową emancypacją pewnie będzie dalej coraz popularniejsze. Póki co jednak, za dzikie kocice uważa się jedynie 3% kobiet. Niepotrzebna to chyba fałszywa skromność, bo co czwarty mężczyzna przyznaje, że kuguary działają na niego drapieżnie podniecająco.

Słynna kocica z pazurem, czyli Demi Moore

Fot. kennannathantanner.blogspot.com

Blondynki, brunetki

Zostawiając na boku kawały o inteligencji zamieszkującej jasną głowę, w powszechnej opinii ankietowanych nie trudno sobie wyobrazić, aby zarówno blondynka jak i brunetka były seksowne, piękne i pełne klasy. Ciemnowłose panie jednak zdecydowanie deklasują rywalki w kategorii inteligencji i zaufania, natomiast platynowe piękności okazują się być znacznie bardziej pewne siebie i… jędzowate. A co w takim razie z rudymi?

Paris versus Kim, czyli pojedynek na IQ?

Fot. kimkardashiantape.net

Bardzo twarzowo!

Wszystkich respondentów zapytano o preferencje w zakresie atrybutów płci przeciwnej. Panie na pierwszym miejscu postawiły twarz faceta, a potem sylwetkę, uśmiech, oczy i wzrost… od stóp do głów oczywiście. Panowie zaskoczyli chyba samych siebie, bo piersi znalazły się dopiero na trzeciej pozycji! Za twarzą i sylwetką, a przed uśmiechem i pupą. Czy nikt już nie dba o nogi?

A propos, za kanon urody co dziesiąty mężczyzna i co dziesiąta kobieta wciąż uważają Angelinę…

Fot. justpictures.info

Złe myśli

Magazyn “Glamour” postanowił zajść panie od nieco bardziej subiektywnej strony. Czytelniczki zapytano ile razy w ciągu dnia mają złe, wrogie czy nienawistne myśli w stosunku do swojego ciała. 97% przyznało się do choć jednego myślowego okrucieństwa dziennie. Średnia wyszła na 13, co sugeruje nielubienie siebie przynajmniej raz na godzinę. To dość dołujące odkrycie…

Czy nasze zwierciadła nie są trochę zbyt krzywe?

Fot. geniusbeauty.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/06.04.2011 00:06
Jak dla mnie to cycki u laski nie są aż tak istotne jak spojrzenie, sylwetka, uśmiech
/05.04.2011 13:21
o tak, panowie bierzcie się za swoje brzuchy, bo ciąża piwna jest obleśna i nie zachęca... masz na siłkę!
/05.04.2011 21:23
Ojjj kobity bierzcie sie za woje uda i pupy bo celulit zniecheca, marsz na silownie :) A brzuchy tez wam czesto rosna :)
POKAŻ KOMENTARZE (3)