POLECAMY

Higiena intymna na siłowni i basenie

Jak dbać o higienę intymną podczas ćwiczeń na siłowni albo relaksu na basenie? Radzi specjalistka.
Higiena intymna na siłowni i basenie
Porad udziela Agnieszka Mickiewicz, ekspert IFAA Polska, organizuje szkolenia dla instruktorów fitness.

* Własne ręczniki to podstawa
. Najlepiej mieć przynajmniej dwa. Jeden będzie ci towarzyszył podczas ćwiczeń lub okrywał ciało, gdy wychodzisz na pływalnię. Drugi, suchy, przyda się, gdy wyskoczysz po treningu spod prysznica.

* Postaw na nowoczesne tkaniny. Wybierz bieliznę wykonaną z materiałów, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i trzymają pot z dala od ciała.

* Po treningu prysznic. Najlepiej wybierz żele i balsamy o właściwościach przeciwgrzybiczych i przeciwbakteryjnych (kupisz je w aptece).

* Na basenie. Unikaj siadania na wilgotnych ławkach, ręcznik zawsze wieszaj na wieszaku. Nigdy nie kładź go na krześle – mogą być na nim niebezpieczne bakterie.

* Niechciana infekcja intymna.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/rok temu
Ale ściemniacie, te reklamy w komentarzach śmiać m się chce. Nigdy nie kupie żadnego z podanych lekow;)
/4 lata temu
Dorabiam na basenie jako ratowniczka, początki pracy miałam ciężkie, często łapałam infekcje intymne, a cała moja skóra była wysuszona. Teraz po wyjściu z pływalni myję ciało płynami z emolientami, okolice intymne lactacydem i zakładam invag, który szybko likwiduje uczucie pieczenia i chroni przed problemami intymnymi. Lubię swoją pracę i nie chce z niej rezygnować, dzięki probiotykowi to mi się udaje.
/4 lata temu
Zbliża się zima i na pewno żeby nie stracić formy będę chodzić na basen, infekcji się nie boję bo mój ginekolog polecił mi zakładać przed i po wizycie na basenie globulkę probiotyku dopochwowego lactovaginal aby wzmocnić mikroflorę, wypróbowałam tą metodę w wakacje, sprawdziła się więc nie ma o co się martwić.
POKAŻ KOMENTARZE (3)