Gwiazdy lubią botoks

Znane osoby namiętnie ostrzykują się botoksem. Zobacz, kto otwarcie się do tego przyznaje, no i komu taki zabieg służy, a komu nie.
/ 14.09.2010 14:39

Kobiety są coraz bardziej świadome możliwości, jakie daje medycyna estetyczna. Na szczęście stają się też coraz bardziej wybredne i ostrożnie wybierają metody odmładzania. Jednak wśród zabiegów wciąż króluje ostrzykiwanie botoksem. Ostatnio w Wielkiej Brytanii ogłoszono, że Anglicy wydają na botoks ok. 18 milionów funtów rocznie! Mało pozytywny jest fakt, że rośnie liczba nastolatek, które decydują się na zastrzyki z toksyną botulinową, paraliżującą mięśnie wokół oczu czy na czole. Na szczęście nie dotyczy to polskich dziewczyn. My zaczynamy się odmładzać od 27. roku życia, a większość pacjentek to kobiety powyżej 30. i 40.

Od roku zmienia się też podejście do stosowania botoksu. Kobiety nie chcą już wyglądać jak figury woskowe. A przecież gdy widać, że są ostrzyknięte, bo straciły naturalną mimikę, wcale nie wyglądają młodziej, tylko sztucznie. Dlatego teraz bardziej stawia się na ujędrnianie owalu twarzy. – Dziś pacjentki chcą zmniejszyć sobie zmarszczki na czole czy wokół oczu, ale nie likwidować ich zupełnie. Ważne jest, by ostrzykiwać się nie częściej niż raz na pół roku. Botoks przestaje działać po ok. 4 miesiącach, a przez kolejne dwa trzeba dać czas mięśniom, by trochę popracowały. Największym zagrożeniem jest ich zanik – ostrzega Maria Świniarska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm.

Czy wiesz, że...
1. Cena ostrzykiwania botoksem zależy od ilości wstrzykiwanych jednostek – od 250 zł do 1000 zł za jedną okolicę.
2. Toksyna botulinowa (botoks) stosowana jest w medycynie od 20 lat. I to w różnych dziedzinach. Poza likwidowaniem zmarszczek, łagodzi objawy migreny, zgrzytanie zębami czy nadmierną potliwość.

Kylie Minogue (41) przyznawała się do botoksu. Do niedawna uważała, że jeśli medycyna estetyczna daje możliwości odmłodzenia się, to dlaczego z nich nie skorzystać. Dzisiaj gwiazda „odstawiła” ostrzykiwania. Słusznie, bo już trochę przesadzała!