5 grzechów urodowych fot. FREE

Grzechy wobec urody - 5 rzeczy, których powinnyśmy unikać w święta

Na co powinnaś uważać?
Karolina Kalinowska / 22.12.2015 06:12
5 grzechów urodowych fot. FREE

Już odliczamy ostatni dni, ba.. nawet godziny do świąt Bożego Narodzenia. Kupujemy ostatnie prezenty, lepimy pierogi i ubieramy choinkę. Musimy jednak pamiętać, że podczas tego magicznego okresu czeka na nas kilka pułapek, które mają bardzo zły wpływ na urodę. Zobaczcie, na co warto uważać!

1. Kosmetyczne prezenty

Chyba każda kobieta ucieszy się z pięknie pachnącego balsamu do ciała lub nowego kremu do twarzy. Jednak ta radość może być bardzo krótka! Źle dobrane kosmetyki potrafią zrobić wiele złego. Dlatego do kosmetyków, które znalazłyście pod choinką, podchodźcie bardzo ostrożnie.

2. Wszystko robicie w biegu!

Po intensywnym dniu spędzonym z najbliższymi nie macie zapewne często już siły na zmycie makijażu, nie mówiąc już o szybkim prysznicu przed snem. Warto w takim przypadku mieć obok łóżka chusteczki do demakijażu, dzięki temu szybko pozbędziemy się resztek podkładu, tuszu do rzęs i różu do policzków.

3. Przygotowania na ostatnią chwilę

Nadmiar obowiązków w pracy oraz gorączka świątecznych przygotowań często nie pozwalają
przygotować się w spokoju do tego magicznego czasu. Wystarczy, że będziecie pamiętały o kilku podstawowych zbiegach. Manicure, pedicure, regulacja brwi oraz henna powinny wystarczyć, aby poczuć się lepiej!

4. Nadmiar jedzenia

Śledzie w oleju, pierogi, smażony karp i oczywiście pyszne słodycze. Kto z nas ich nie lubi? Boże Narodzenie to bardzo ciężki czas dla naszej skóry, sylwetki i żołądka. Pamiętajcie, aby pić dużo wody. Nawadnia organizm, pomaga uniknąć napadów głodu, pomaga pozbyć się toksyn i pozwala zachować lepszą formę.

5. Alkohol

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby napić się wina do obiadu. Jednak namawiamy, aby zachować umiar. Alkohol zawiera puste kalorie, wzmaga apetyt, skóra traci blask, a długotrwałe odwodnienie, spowodowane picie dużej ilości napojów wyskokowych, sprzyja powstawaniu zmarszczek. Osoby, które mają problemy z naczynkami powinny ograniczyć alkohol to minimum, ponieważ jego spożywanie podnosi ciśnienie krwi oraz rozszerza naczynia krwionośne.

 Na podstawie informacji prasowej Body Care Clinic

Więcej kosmetycznych trików i porad: