POLECAMY

Golenie krok po kroku

Golenie maszynką kojarzy ci się z podrażnioną skórą? Zmień to - wystarczy, że zastosujesz nasze rady.
Golenie krok po kroku fot. Panthermedia
Usuwanie włosków maszynką  jest najpopularniejszą metodą depilacji. I chociaż zabieg trzeba dość często powtarzać, ma on wiele zwolenniczek. Przede wszystkim dlatego, że jest zupełnie bezbolesny. Poza tym możesz go wykonać samodzielnie w domu, tuż przed imprezą lub wyjściem do pracy. Ważne jest też to, że nie wszystkie z nas, szczególnie jeśli chodzi o depilację bikini, dobrze się czują u kosmetyczki. W porównaniu z innymi metodami depilacji, po goleniu włoski najmniej narażone są na wrastanie. Żeby całą operację wykonać szybko i skutecznie, powinnaś zaopatrzyć się w odpowiednią maszynkę do golenia, a także kosmetyki, które ułatwią ci jej przeprowadzenie.

Przygotuj skórę

Wykonaj peeling. Jeśli masz wrażliwą skórę, zrób to dzień przed depilacją. Kiedy oczyścisz skórę ze zrogowaciałego naskórka, jej powierzchnia będzie gładsza i ogolisz włoski dokładniej.
Nigdy nie gól włosów na sucho, bo możesz spowodować podrażnienie lub skaleczyć się.
Po kąpieli nałóż na skórę krem do golenia. Nie używaj mydła, ponieważ wysusza ono skórę, która i tak została lekko  podrażniona podczas golenia. Poza tym może zapchać maszynkę. Żel do golenia daje maszynce poślizg, dzięki czemu łatwiej jest uniknąć skaleczenia.
Jeśli okazało się, że twój żel się skończył, możesz sięgnąć pod odżywkę do włosów. Nie spieni się, ale za to zmiękczy włosy, zapewni poślizg i ułatwi golenie.

Gładkie nogi

Masuj nogi żelem do golenia kolistymi ruchami, dzięki czemu pomożesz włoskom się unieść. Zacznij od kostek. Kiedy będziesz golić okolice pięty Achillesa, oprzyj mocno stopę na pięcie, aby naciągnąć skórę. Unikniesz skaleczenia się maszynką. Podczas golenia okolic kolan również naciągnij skórę, zginając nogę w kolanie. Na nogach śmiało możesz golić nogi pod włos. Po depilacji skóra może być lekko podrażniona i przesuszona, dlatego, gdy tylko osuszysz ją ręcznikiem, nałóż balsam łagodzący.

Pamiętaj o tym, żeby używać żelu do golenia - zobacz nasze propozycje tutaj!

Pachy bez skazy

Wmasuj w skórę żel do golenia, delikatnie naciągnij skórę i gól pachy z góry na dół, a potem na boki. Jeśli zaraz po depilacji musisz użyć dezodorantu, odczekaj przynajmniej 15 minut. Sięgnij po kosmetyk do skóry wrażliwej (najlepiej taki, który jest przeznaczony specjalnie do stosowania po goleniu). Jeśli masz tendencje do wzmożonego pocenia się, po depilacji posyp ogolone pachy pudrem do ciała lub Alantanem. Po goleniu skóra jest pozbawiona osłony, grożą jej obtarcia. Poza tym gruczoły potowe intensywniej pracują, łatwo wtedy o stany zapalne i podrażnienia w postaci krostek. Alantan stworzy warstewkę ochronną i zabezpieczy skórę przed otarciem.

Bezbłędne bikini

Okolice bikini są najbardziej narażone na podrażnienia, wrastanie włosków i zapalenie mieszków włosowych. Możesz tego uniknąć,  jeśli te okolice będziesz golić z włosem. Przy tendencji do wrastania włosków i zapalenia mieszków włosowych przed depilacją posmaruj skórę preparatem zawierającym niskie stężeniem nadltlenku benzoilu, np. Benzacne. Zmniejszysz ryzyko przedostania się bakterii w głąb skóry. Łatwo o to szczególnie po depilacji, ponieważ naskórek ma mniejsze możliwości obrony przed bakteriami. Jeśli sięgniesz po Benzacne, nie rób peelingu przed depilacją i nie opalaj się przez kilka dni (preparat ten złuszcza skórę i uwrażliwia ją na słońce).

Poznaj kosmetyki łagodzące podrażnienia po goleniu - tutaj!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
ale glupota, nigdy nie gole pach na boki, kto wymyslił taką głupotę? hahaha