Glinka Ghassoul - profesjonalne zabiegi kosmetyczne

Ze względu na swe wyjątkowe właściwości Ghassoul jest używany przez najlepsze centra SPA i Wellness na całym świecie. Peeling ciała z zastosowaniem tej glinki znakomicie wygładza i ujędrnia skórę, usuwając martwe komórki, oczyszcza ją i czyni bardzo świeżą i odmłodzoną. Po takim zabiegu skóra staje się czysta jak nigdy dotąd. Proponuje się także wspaniale działające kąpiele błotne z zastosowaniem glinki Ghassoul, szczególnie polecane w walce z rozstępami i cellulitem.
/ 03.06.2007 00:12
Ze względu na swe wyjątkowe właściwości Ghassoul jest używany przez najlepsze centra SPA i Wellness na całym świecie.
Peeling ciała z zastosowaniem tej glinki znakomicie wygładza i ujędrnia skórę, usuwając martwe komórki, oczyszcza ją i czyni bardzo świeżą i odmłodzoną. Po takim zabiegu skóra staje się czysta jak nigdy dotąd. Proponuje się także wspaniale działające kąpiele błotne z zastosowaniem glinki Ghassoul, szczególnie polecane w walce z rozstępami i cellulitem
.


Ghassoul może być użyty przy tak wielu profesjonalnych zabiegach, iż właściwie trudno przecenić jego wpływ na nasz organizm, szczególnie w odniesieniu do niezliczonych zabiegów SPA.

Ghassoul pochodzi z jedynych znanych na świecie złóż tego minerału położonych na skraju średniego Atlasu w dolinie Moulouya, około 150-200 km od miasta Fez. Wydobywa się ją od wieków z położonych pod ziemią pokładów tamtejszych kopalni.

Zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało w oparciu o glinkę Ghassoul:

1.Maski oczyszczające na twarz i ciało:

Maska oczyszczająca twarz:

Skórę twarzy i szyi należy oczyścić z wszelkich produktów wcześniej na nią naniesionych, pobudzić krążenie krwi poprzez delikatny peeling, który można zrobić z użyciem tej samej glinki w pudrze z paroma kroplami oleju bazowego lub peelingu cukrowego z serii natur&senses ORGANIQUE lub peelingu z linii Lychee ORGANIQUE. Następnie nałożyć rozrobione w formie maseczki 25-30g glinki Ghassoul, najlepiej z dodatkiem paru kropli oleju bazowego Organique z pestek winogron lub kiełków pszenicy (dla zmniejszenia gry naczyniowej przy skórach trudnych) i z dodatkiem wybranego olejku eterycznego. Po ok. 15 minutach delikatnie zmyć wodą oczarową ORGANIQUE o silnym działaniu antyseptycznym i łagodzącym lub też innym delikatnym tonikiem czy wodą mineralną.
Skóra po zabiegu będzie wygładzona, odprężona i jedwabista w dotyku. Nie ma ograniczeń w stosowaniu glinki, szczególnie polecamy skórom naczyniowym i trądzikowym, a także jako zabieg zamykający przy wszystkiego typu terapiach ręcznych lub maszynowych.

Maska oczyszczająca na ciało:
Przed nałożeniem okładu dobrze pobudzić krążenie krwi, użwając peelingu firmy Organique lub rękawicy sizalowej. Następnie rozrobić od 60 do 100g glinki z letnią wodą do uzyskania jednorodnej maski. Nałożyć cienką warstwą na ciało i okryć delikatnie folią oraz okryciem umożliwiającym utrzymanie ciepłoty ciała (ręcznik, koc). Pozostawić maskę do wyschnięcia (ok.20-25 minut), a następnie zmyć wodą w kąpieli bąbelkowej lub pod prysznicem.
Dla urozmaicenia do rozrobionej glinki można dodać 10-20 ml miodu, 10ml świeżo wyciśniętego soku z cytryny, 10ml oleju bazowego ORGANIQUE i kilka kropli wybranego olejku eterycznego.
Skóra po zabiegu będzie oczyszczona i elastyczna, dodatkowo już po pierwszym użyciu stanie się aksamitna i odżywiona jak nigdy przedtem. Glinka może być stosowana do wszelkiego typu skóry, ale szczególnie zalecamy ją do skór wrażliwych, naczyniowych, spierzchniętych. Zabieg odniesie szczególnie dobre efekty przy skórach trudnych, nie znoszących kosmetyków i zapachów.

2.Kąpiel lecznicza i antycelulitowa w glince Ghassoul

Do wanny wsypujemy ok. 80g-100g glinki i wlewamy ciepłą wodę. Całość mieszamy, by rozprowadzić ziarenka glinki. Kąpiel ma działanie oczyszczające i antycelulitowe, glinka wygładzi skórę i oczyści ją z zewnętrznych niedoskonałości, toksyn itp. Kąpiel w glince Ghassoul jest zalecana w walce z przywarami typu trądzikowego, łuszczycowego, w przypadkach wiotkiej, przesuszającej się skóry. Efekt jest widoczny już po pierwszym razie. Skóra zostanie skutecznie wypielęgnowana w naturalny i łagodny sposób, bez mechanicznej ingerencji

3.Peeling Ghassoul

50g Ghassoul mieszamy z 10ml oleju z pestek winogron lub kiełków pszenicy oraz paroma kroplami oleju eterycznego, dodając odrobinę letniej wody. Uzyskanym preparatem masujemy odpowiednią część ciała. Ziarenka glinki działają jak skuteczny peeling, a olej zabezpiecza wrażliwą skórę i nada lekkiego poślizgu podczas masażu.
Glinka Ghassoul po wymieszaniu z wodą tworzy dyspersję i przybiera postać błota posiadającego właściwości myjące i odtłuszczające. Działanie glinki Ghassoul polega jedynie na absorpcji zanieczyszczeń, nie jest więc w żaden sposób agresywne dla włosów, skóry czy śluzówek.

Podstawowe właściwości zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez 2 niezależne laboratoria amerykańskie ( International Research Services Inc. i Structure Probe Inc.):
  • redukuje suchość skóry 79%
  • redukuje łuszczenie się skóry 41%
  • poprawia czystość skóry 68%
  • poprawia elastyczność/jędrność skóry 24%
  • poprawia strukturę/teksturę skóry 106%

Glinkę Ghassoul można kupić na wagę: 24 zł/ 100 gram.
Jest ona dostępna w specjalistycznych Mydlarniach (70 punktów w Polsce), w salonach firmowych Organique oraz w formie zabiegów w salonach SPA (np.: Optima Forma we Wrocławiu). Firma Organique jest wyłącznym dystrybutorem kosmetyku w Polsce (Organique, ul. Krakowska 180, 52-015 Wrocław, www.organique.pl)