Gładka skóra na dłużej

Jeśli masz problemy z nadmiernym owłosieniem, a wszelkie naturalne sposoby depilacji zawiodły, sięgnij po nowość, alternatywę dla depilacji laserowej – Epilar®System.
/ 05.05.2007 14:26
Jeśli masz problemy z nadmiernym owłosieniem, a wszelkie naturalne sposoby depilacji zawiodły, sięgnij po nowość, alternatywę dla depilacji laserowej – Epilar®System.

To rezultat badań skandynawskich lekarzy i biochemików, którzy stworzyli unikalną formułę, dzięki zaawansowanemu wykorzystaniu aktywności enzymów. Epilar®System to nowa na polskim rynku, prosta w użyciu metoda, która efektywnie, bezboleśnie i permanentnie redukuje niepożądane owłosienie oraz hamuje jego wzrost. Po każdym zastosowaniu Epilar® System odrost włosów jest zredukowany o 20%, a czas odrostu pozostałych wydłuża się.

Preparat składa się z 2 żeli, które wmasowuje się w skórę po zabiegu woskiem. Zabieg preparatem Epilar®System jest zawsze przeprowadzany bezpośrednio po zabiegu woskiem lub po usunięciu włosów za pomocą pęsety z mniejszych partii ciała, takich jak brwi lub górna warga. Preparat działa na mieszki włosowe, które są otwarte i puste po zabiegu depilacji woskiem i głównie na te włosy, które pozostają w fazie wzrostu (anagen). Żele należy stosować na oczyszczoną skórę zaraz po zabiegu depilacji woskiem, ponieważ wtedy mieszki włosowe są najbardziej otwarte i najbardziej chłonne. Widoczne włoski usuwane są razem z korzeniem włosa, pozostawiając mieszki włosowe otwarte, co umożliwia lepsze wniknięcie preparatu Epilar®System. Proces niszczenia białka macierzy pustego mieszka jest najskuteczniejszy.

W przeciwieństwie do metody laserowej, Epilar®System działa skutecznie na owłosienie wszystkich typów skóry, niezależnie od jej koloru i włosów. Ponadto sesja z użyciem Epilar® System jest całkowicie bezbolesna, trwa zaledwie kilka minut i jest znacznie tańsza od metody laserowej.

Jedyny warunek, jaki musi być spełniony przy tej metodzie depilacji, to długość włosów - minimum 5,5 mm, co zapewnia skuteczne przeprowadzenie zabiegu woskiem. Badania kliniczne wykazały, że aby uzyskać zadowalający efekt, należy przeprowadzić od 8 do 12 zabiegów, w zależności od okolic ciała.
Zalecany odstęp między zabiegami na twarzy wynosi około 4 tygodni, a na pozostałych okolicach 5 tygodni. Różnicę widać już po pierwszym zabiegu preparatem Epilar®System. Odrastanie włosów ulega wydłużeniu, a ich liczba znacznemu zredukowaniu. Wyraźna redukcja owłosienia następuje zazwyczaj po 2 – 3 zabiegach.

Metoda Epilar® System bazuje na naturalnym enzymie proteolitycznym – trypsynie. Trypsyna wnikając do mieszków włosowych niszczy białka komórek macierzy – nabłonkowej części mieszka, z której w wyniku rogowacenia powstaje łodyga włosa. Dzięki temu odrost włosa jest zahamowany. Trypsyna nie wchodzi w interakcje z innymi substancjami i strukturami skóry oraz nie przenika do układu krążenia. Epilar® System działa tylko na mieszki włosowe, które są otwarte i puste po depilacji woskiem i głównie na te włosy, które pozostają w fazie anagen.

Epilar® System ma międzynarodowe świadectwo jakości, jego skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi w Danii, Niemczech, Hiszpanii i Portugalii. Produkt był także testowany alergologicznie.

Epilar®System jest sprzedawany w eleganckich ciemnogranatowych, metalicznych opakowaniach zawierających 2 tubki żelu po 5 ml każda: Inhibitor 1 (zawiera enzym) oraz Aktywator 2 (aktywuje enzym). Zabieg metodą Epilar®System jest wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej oraz gabinetach kosmetycznych. Cena waha się od 110 zł do 270 zł, w zależności od depilowanej partii ciała.


SymPhar Sp. z.o.o.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/28.07.2009 15:43
ciekawy artykuł i ciekawy sposob na depilacje
/17.06.2008 22:18
kupiłam epilar, po co zabieg w gabinecie jak można mieć taniej cały zestaw w domu