Moda na odmładzanie okolic intymnych

Ujędrnianie warg sromowych, odtwarzanie błony dziewiczej, powiększanie punktu G, to coraz częściej wybierane zabiegi wchodzące w zakres chirurgii waginalnej. Moda na perfekcyjny wygląd zajrzała do miejsc, do których dawniej wgląd miał tylko mąż i ginekolog-położnik.

Ujędrnianie warg sromowych, odtwarzanie błony dziewiczej, powiększanie punktu G to coraz częściej wybierane zabiegi wchodzące w zakres chirurgii waginalnej. Moda na perfekcyjny wygląd zajrzała do miejsc, do których dawniej wgląd miał tylko mąż i ginekolog-położnik.

Ginekologia estetyczna - zabiegi

Fot. Depositphotos

Ginekologia estetyczna ma na celu poprawę wyglądu żeńskich narządów płciowych oraz polepszenie ich funkcji seksualnych. Zabiegi polecane są kobietom nie w pełni akceptującym wygląd swoich organów. Czasem obraz okolic intymnych zmienia się po porodzie, innym razem przerośnięte wargi sromowe to sprawa genetyczna, dziedziczna. Zabiegi pomagają pozbyć się dyskomfortu psychicznego, poprawiają samoocenę kobiety, a czasami polepszają także jakość współżycia.

Ważne jednak, by kobiety poddające się tym zabiegom robiły to wyłącznie dla siebie i swojego komfortu. Czasem ich kompleksy wynikają z nacisku partnera wpatrzonego w wymodelowane krocza aktorek filmów porno. Większość z nich ma zmniejszone, ujędrnione i wybielone wargi sromowe. A naturalnie, kobiety mają zwykle bordowe lub sinawo-brązowe wystające „falbanki” i jest to jak najbardziej normalne.

 

Odmładzanie okolic intymnych

Ginekologia estetyczna - zabiegi

Specjaliści dermatologii estetycznej twierdzą, że starzejemy się także i „tam”. Odmładzanie, czyli przywracanie dawnych proporcji narządom płciowym wykonuje się preparatem do modelowania sylwetki – Marcolane (utrwalonym kwasem hialuronowym). To substancja naturalnie produkowana i występująca w skórze, która pochłania i zatrzymuje wodę, wielokrotnie powiększając swoją objętość. Ma postać galaretki, którą łatwo można formować. W organizmie utrzymuje się około roku, dlatego aby utrzymać stały efekt ujędrnienia sromu, zabieg trzeba powtarzać. Trwa on około 30 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Efekt jest natychmiastowy. Koszt – około 2500 zł. Odmładzanie okolic intymnych przeprowadzić można także przy użyciu specjalnego lasera.

Fot. Depositphotos

 

Hymenoplastyka - odtwarzanie błony dziewiczej

Kobiety zgłaszają się na taki zabieg głównie ze względów religijnych lub społeczno-kulturowych. Niektóre robią to tylko po to, by sprawić radość swojemu partnerowi, jednak są także i dziewczyny, które jako dziewice padły ofiarą gwałtów. Po takim zabiegu czują się niejako „czyste”, mają większe szanse by zapomnieć o dawnym koszmarze i odzyskać równowagę psychiczną.

Ginekologia estetyczna - zabiegi

Fot. Depositphotos

Podczas zabiegu dochodzi do sfałdowania śluzówki, naciągnięcia jej i zszycia. Błona zostaje odtworzona. Przy stosunku partner odczuwa lekki opór. Pojawia się także małe krwawienie. Zabieg trwa około 30-60 minut, wykonuje się go przy znieczuleniu miejscowym. Koszt – około 4500 zł.

 

Powiększanie punktu G

Wykonuje się go przy użyciu preparatu Marcolane (kwas hialuronowy). Polecany jest kobietom, które mają problem z dochodzeniem do orgazmu. Zabieg umożliwia powiększenie, uwydatnienie i ujędrnienie punktu G, co zwykle zwiększa doznania seksualne. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 20 minut. Efekt utrzymuje się mniej więcej 2 lata. Koszt – około 1500 zł.

Ginekologia estetyczna - zabiegi

Fot. Depositphotos

Czytaj także: Operacje plastyczne warg sromowych

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (13)
/2 lata temu
A kto wam daje prawo zaglądania kobietom pod spódnice? Niech sobie operują co chcą. Ginekologia estetyczna to nie tylko poprawianie wyglądu miejsc intymnych. To często jedyne rozwiązanie dla kobiet, ktore borykają sie np. z nietrzymaniem moczu albo którym poród naturalny zniszczył miejsca intymne. Wlasnie po to w szczegolnosci takie zabiegi sie robi... Sama jestem po liftingu pochwy w szpitalu Medicover i nie widze w tym nic dziwnego. To moja sprawa co robie ze swoim cialem!
/4 lata temu
Po okresie menopauzy moje miejsca intymne zaczęły się zmieniać, aż w końcu zaczęłam czuć dyskomfort w codziennym życiu. Był to dla mnie bardzo wstydliwy temat lecz postanowiłam coś z tym zrobić. Trafiłam do podwarszawskiego gabinetu dr Parda i dowiedziałam się, że starzenie okolic intymnych oraz suchość pochwy po menopauzie nie jest rzadkim zjawiskiem i nie powinnam się tego wstydzić. Dziś jestem już 4 miesiące po zabiegu odmładzającym okolice intymne u dr Parda i jestem bardzo zadowolona, oby tak dalej :D
/3 lata temu
daruj sobie taką krypo reklamę Ty autor!
POKAŻ KOMENTARZE (10)