POLECAMY

Gęsia skórka

Nie panikuj, jeśli pojawiła się na twoim ciele. Podpowiadamy, jak sobie radzić z tym problemem.
Gęsia skórka

„Drobne, czerwonawe, szorstkie grudki – to rogowacenie mieszkowe” – tłumaczy Ewa Flak z Katedry Dermatologii i Wenerologii Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Pojawia się zwykle w okresie dojrzewania i niestety daje o sobie znać przez całe dorosłe życie. Zmiany zlokalizowane są zwykle na ramionach, udach, czasami na pośladkach i plecach. Niekiedy towarzyszy im niewielki świąd.

Pielęgnacja w domu:

Regularnie natłuszczaj i nawilżaj problematyczne partie ciała.
Najlepsze do codziennego stosowania są balsamy zawierające kwasy omega, ceramidy, witaminy A i E oraz mocznik. Dzięki nim dojdzie do stopniowej normalizacji procesu nawilżenia i rogowacenia naskórka. Całkowite zlikwidowanie problemu jest trudne, ale z wiekiem objawy maleją.

Chcesz kupić nawilżający balsam do ciała, ale nie wiesz, który jest najlepszy? Zapytaj na www.uroda.pl

Unikaj drapania, bo mogą pozostać trwałe blizny.

Łykaj suplementy diety bogate w witaminę A i E.

W gabinecie lekarskim:

W przypadku nasilonej szorstkości lekarz zaleci zmiękczające i złuszczające maści z kwasem salicylowym, mocznikiem i witaminami A i E oraz przepisze te witaminy w formie tabletek.

Dodatkowo można zastosować leczenie pochodnymi witaminy A.

Jeśli w podrażnionym miejscu występuje nasilony stan zapalny, to trzeba miejscowo zastosować leki odkażające lub antybiotyki.

Dobre rezultaty daje też złuszczanie naskórka za pomocą mikrodermabrazji lub peelingów dermatologicznych z kwasem glikolowym, salicylowym lub pirogronowym.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)